У Литві хочуть, щоб їхні історики приїжджали до Луцька і працювали спільно з місцевими науковцями над дослідженням історії. Окрім того, мають намір видати книгу українською мовою про спільний опір Литви і України в радянський період.

Про це розповів віце-спікер Сейму Литовської Республіки Паулюс Саударгас у програмі «Актуально» 11 червня на 12 каналі.

Нагадаємо, 11 червня відкрили Почесне консульство Литовської Республіки у місті Луцьку.

«Один проєкт ми вже обговорили з мером, головами місцевої влади щодо реконструкції історії. У вас теж проводять археологічні дослідження, у вас теж замок є і музей. Ми хочемо, щоб наші вчені, історики приїжджали сюди і вели спільну роботу. Можемо конференцію зробити», – повідомив віце-спікер сейму.

«Є на думці книгу українською мовою видати про наш спільний опір не тільки в лісах, коли були лісові брати, а також і в ГУЛАГу, коли були великі повстання у 1953 році: Норильськ, Воркута, Кенгір. Там литовці і українці стояли у передніх рядах, організували це повстання. Там були тисячі людей, які повстали і казали: все, ми не будемо працювати на Радянський Союз, ми хочемо волі, додому, нормальних умов. І вони зламали ГУЛАГ – литовці і українці спільно. Ось де те коріння нашої дружби», – додав він.

Паулюс Саударгас повідомив, що його запросили на фестиваль «Бандерштат», який відбудеться влітку у Луцьку.

«Може, і приїду, тому що там історичні моменти, для мене важливі», – зазначив він.