Сьогодні в роботу запускають законопроект і акти Уряду, які скасують необхідність трудових книжок.

Про це повідомив на своєму Telegram-каналі Дмитро Дубілет.

Ось декілька ключових тез пропонованої реформи.

  1.  Громадяни не будуть зобов’язані при наймі на роботу давати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцю не потрібно її перевіряти або зберігати.Справа в тому, що в електронних реєстрах країни дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року і так є.  Вони вже використовуються для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат.
  2.  Громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті.Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо йому важливо перевірити стаж потенційного працівника з офіційних реєстрів. Щоб отримати такий документ, громадянину необхідно буде зробити кілька кліків і використати електронний цифровий підпис .Роботодавець зможе перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.
  3. Якщо у вас є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр – самостійно, або через роботодавця. Тоді вам зберігати трудову книжку, як носій інформації, зовсім не буде потреби.
  4. Якщо хтось все ж захоче “колекціонувати”  інформацію про свій стаж у трудових книжках, це не буде заборонено. Можна просити роботодавця робити в них записи і ставити штампи. Але ні ви, ні роботодавець тепер не зобов’язані цього робити.

“Я сподіваюся, що ми зможемо прийняти закони, відповідні постанови і запустити все технічно вже в цьому році”, – написав Дмитро Дубілет.