Сім’я вихідців з Сирії у Америці присвятила родинний бізнес великій справі – збереженню культурної спадщини свого народу. Йдеться про ремесла.  Два брати Хальдун та Майдда відкрили галерею Сиріана. Мистецький простір розташували в будівлі 18 століття в місті Еллікотт-Сіті. Поруч знаходяться старовинні кам’яні споруди 70-тих років. Брати кажуть, що цей куточок у США нагадує їм їхнє рідне місто. Адже війна у Сирії, яка почалася у 2011-му, завдала значних втрат культурному життю країни. У галереї біженці пригощають гостей національними стравами. Родзинкою сімейного бізнесу є сирійська кава, виварена в гарячому піску.

Сьогодні арт-простір “Сиріана” у штаті Массачусетс продає охочим екзотичні мозаїчні твори, перламутрові керамічні вставки та вишукані дамаські тканини. А поштовхом та натхненням для початку бізнесу стала купівля трьох сирійських керамічних чашок у день народження доньки Хальдуна.

Засновники галереї “Сиріана” планують розширювати свою справу та допомагати  ремісникам – біженцям не лише продавати свої вироби, але й шляхом спонсорування навчальних семінарів створювати власний бізнес.