Лікарі закликають батьків не забувати про щеплення. Адже в умовах війни та великих скупчень людей інфекційні хвороби можуть поширюватись особливо швидко. Тому, якщо ви у безпеці,  потурбуйтеся про захист вашої дитини та зверніться до лікаря.

Від яких хвороб треба щепитися та куди для цього звертатися у Луцьку?

Кір, правець, дифтерія – небезпечні інфекційні захворювання. Саме про них радять не забувати лікарі і переглянути свою карту щеплень. Адже в умовах війни, коли люди масово переїжджають, є великі скупчення людей, а дехто тривалий час змушений проводити у підвалах, розвиток інфекційних захворювань особливо небезпечний.

«Багато контактів, ідуть різні умови переїзду, а враховуючи, що це не є планове переміщення, а переміщення, коли люди приїжджають і з маленьким рюкзачком, і навіть немає необхідних речей, тому загроза виникнення інфекційних хвороб є», – застерігає директорка КП «Луцька міська дитяча поліклініка» Оксана Лєщинська.

За час повномасштабної війни, на Волинь приїхали вже більше 50 тисяч переселенців. Тож звертатися до лікарів радять і місцевим жителям, і тим, хто приїхав до нас з гарячих точок.

«Війна війною, а щеплюватися треба. Бо ще якщо спалахнуть хвороби інфекційні, то ще більша буде катастрофа», – каже медсестра Ірина Арсієнкова.

Серед небезпечних хвороб, від яких обов’язково імунізуватися, – кір, паротит, краснуха, кашлюк, поліомієліт, дифтерія, правець та інші. Остання, до слова, кажуть, найбільш небезпечна в період війни.

«Правець – це хвороба війни, яка особливо загострюється, коли є поранення, травми, тому одна рада від правця – вчасно проведені профілактичні щеплення», – наголошує лікарка.

Ці хвороби можуть зробити дітей інвалідами або й взагалі призвести до смертельних наслідків. І єдиний рятунок – колективний імунітет. Лікарі розповідають: переселенці із дітками вже зверталися неодноразово, і нікому з них не відмовляють.

«Вони самі приходять активно і просять зробити щеплення. Навіть не тільки ті, які є за національним календарем щеплень, а й ті, що рекомендовані… Одне з таких, якщо можна сказати, популярних зараз щеплень – проти ротавірусної інфекції, також цікавляться проти вітряної віспи», – пояснює Оксана Лєщинська.

Попередньо записуватися не потрібно.

Якщо ви приїхали з дитиною до 18 років, то вам достатньо прийти в дитячу поліклініку з 8:00 до 20:00. Вас скерують до лікаря і зроблять усі необхідні щеплення. Лікар огляне дитину і порекомендує, від чого треба імунізуватися. За наявність вакцин можна не хвилюватися.

Медики закликають усіх бути обачними й убезпечити своїх діток від смертельних хвороб. Часу та спеціалістів, запевняють, вистачить для всіх.