У кіберполіції попереджають громадян, що зловмисники в Інтернеті виманюють кошти під виглядом нібито надання державних компенсаційних виплат по 8 тисяч гривень.

Про це інформує пресслужба відомства.

«Зловмисники в мережі Інтернет виманюють гроші у громадян під виглядом надання державних компенсаційних виплат. З початку грудня 2020 року до кіберполіції надійшло вже близько 100 звернень потерпілих від таких схем», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що зазвичай правопорушники розміщують відео, де Президент Володимир Зеленський розповідає про виплати матеріальної допомоги підприємцям у розмірі 8 тисяч гривень.

Зокрема, у описі до відео шахраї розміщують посилання на ресурс, де нібито можна подати заявку на отримання виплати, і при цьому автори відео стверджують, що таку матеріальну допомогу може отримати кожен.

Уточнюється, що на сторінці за посиланням громадянам пропонується ввести персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей.

«Однак у подальшому шахраї просять сплатити послуги юриста за оформлення заяви, отримання електронного підпису, проходження ідентифікації тощо. Здебільшого для цього використовують вбудований чат-бот. Після виконання таких дій громадяни не лише переказують гроші за неіснуючі послуги, але й передають персональні дані аферистам», – попереджають у відомстві.

У зв’язку з цим у кіберполіції закликали громадян бути пильними та порадили отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел; не переходити за сумнівними посиланнями; не повідомляти конфіденційну інформацію стороннім, а якщо ж особисту (персональну) інформацію було розголошено, звернутись до банку та заблокувати картку.

Також кіберполіція радить громадянам у разі підозри шахрайських дій негайно повідомляти правоохоронні органи.