Під загрозою руйнування одна з найдавніших святинь православ’я. У Свято-Миколаївському Жидичинському монастирі обвалився дах. Величезну вирву ченці намагаються залатати, втім певності, що наступної ночі не зірве знову – немає.

У чиїх руках порятунок національної архітектурної пам’ятки та улюбленого місця паломництва волинян, – з’ясовували журналісти 12 каналу.  

Минулої ночі ченці Свято-Миколаївського монастиря не лишень ревно молилися. Усіма силами намагалися втримати покрівлю своєї обителі під рвучким вітром. Діри уже взялися латати. Самотужки. Та чи завтра не зіятимуть в іншому місці певності жодної. Трьохсотлітня покрівля давно потребує капітального ремонту. І загрожує цілісності усієї будівлі.

Монастир – пам’ятка національного значення. Отже, будь-які роботи тут мають бути погоджені державою. Наприкінці минулого року до столиці надіслали експертний висновок про необхідність термінових робіт. Відповіді чекають і досі.

Скільки чекати не знають і в обласному відділі збереження культурних пам’яток. Відтак, ченці переймаються, чи буде що ремонтувати, коли дозвіл нарешті надійде.