Сергій Семенюк радіє. Голова Поворської ОТГ каже, що тепер усі атовці в його громаді отримають землю. З 2014 року у Поворській ОТГ наділи за межами населеного пункту отримали лише двоє ветеранів, у черзі – ще 40 людей. Усіма землями за межами населених пунктів розпоряджається управління держгеокадастру області, отож без рішень сільського голови її можуть роздавати у довгострокову оренду, передавати фермерам та підприємцям, а той час місцеві залишаються роками без наділів.
Крім того громади не отримують жодного прибутку від здачі земель в оренду. А за ці гроші можна відремонтувати дороги, придбати ліхтарі та навіть провести газ у селах, де його досі немає.
Вже тепер на Волині офіційно розпочався процес передачі земельних ділянок на баланс громад. Усе офіційно: зібралось керівництво відомства, керівники ОТГ та експерти. Підписують усі необхідні папери.

 

Протягом одного дня передали понад дев’ять з половиною тисяч гектарів. Решта громад підпишуть акти у найближчий місяць. У Верховній Раді намагалася прийняти закон про передачу земельних ділянок громадам останні чотири роки, але за це необхідна кількість депутатів не проголосували. Швидше за все, кажуть експерти, їм не було вигідно віддавати землю. Отож реалізовував реформу уряд. За словами представників центру місцевого самоврядування, це один із найголовніших елементів децентралізації. В обласному держгеокадастрі кажуть, що процес передачі землі завершиться до кінця 2018 року, тоді усі землі будуть у повному підпорядкуванні громад.