Волиньрада прийняла обласний бюджет останньою в Україні. Попри це, питання на позачергову 18-у сесію внесли аж 18-тим. А спершу – змінили голову профільної комісії. Замість аграрника Андрія Турака тепер її очолюватиме депутатка-викладачка Ірина Вахович.
Прийняттю бюджету передували депутатські запити, звіти очільників управлінь Нацполіції в області, ДФС, відділу внутрішньої політики облдержадміністрації. Чимало запитань до доповідачів від депутатів зводилася до вигуків про ганебну роботу виконавчої влади та до вимагання звільнити некерованих керівників. Навіть тих, до призначення яких обранці громади не мають жодного стосунку.
На запити, звіти та програми витратили чотири години. Врешті перейшли до бюджету, за який проголосували без тривалих дискусій. В головному фінансовому документі області на 2018 рік передбачили доходи 8 мільярдів 382 мільйони гривень доходів. Видатків – на 4 мільйони менше. Основні витрати – заробітна плата та комуналка для бюджетних установ. Також понад 70 мільйонів гривень запланували на регіональні програми.
Програми розвитку енергоефективності, яку готував заступник голови ОДА Сергій Кошарук, та туристичну, розроблену профільним відділом облдержадміністрації – не затвердили.