Квітень і травень – пік активності кліщів. То ж будь-який виїзд на природу потенційно небезпечний, оскільки є ризик підхопити паразита. По деревах іксодові кліщі не лазять. Вони живуть у землі та у траві. У зоні ризику ділянки тіла, де шкіра особливо тонка. Це – шия, місця за вухами та ділянка під пахвами. У лікарів-хірургів луцької поліклініки номер два минулий рік був спекотним. Пацієнти звертались після невдалих самостійних спроб видалити комаху.
Небезпека полягає в тому, що укус кліща безболісний. Вкушена людина нічого не відчує. Лікарі рекомендують обирати закритий одяг для весняних пікніків. Також зазначають, що часто кліщів відлякує запах парфумів і ароматичних масел. Якщо ж кліщ вже причепився, медики радять не витягувати комаху самостійно.
Волинян атакують іксодові кліщі, які є переносниками близько півтора сотень різних збудників хвороб. Небезпечні ще й тим, що можуть переносити важкі хвороби – енцефаліт та хворобу Лайма. Зафіксовані і летальні випадки. Тож лікарі радять після пікніків оглядати один одного.