До Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання приїхали волонтери Благодійного фонду «Дитяча місія України». Зустріч із члени делегації із 19 країн Європи, Азії та Африки, відбулася в Луцьку 14 вересня у актовому залі поліклінічного корпусу лікарні.

Вже понад 20 років фонд регулярно допомагає цьому медичному закладу.  Допомога лише за 2013-2018 роки і 6 місяців 2019-го сягнула майже 5 млн 339 тис. грн. Починаючи від 2013-го року благодійники для цього закладу придбали сучасне обладнання, інструментарій та апаратуру, профінансували навчання фахівців, а саме дитячих хірургів, щомісячно виділяють кошти на покращення харчування у стаціонарі та закупівлю особливо необхідних медикаментів для лікування груп соціально незахищених хворих.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Довгоочікуване відкриття: у Луцьку запрацював перинатальний центр. ВІДЕО 

Крім цього, в кожному конкретному випадку фонд виділяє необхідні кошти, що особливо важливо для забезпечення якісної медичної допомоги маленьким волинянам із малозабезпечених сімей, окремо фінансують придбання дороговартісних препаратів.

А ще до кожного свята: чи державного, чи релігійного, голова фонду Людмила Лонюк вишуковує можливості, щоб навідатися з подарунками до маленьких пацієнтів лікарні та санаторію «Дачний».

Цьогоріч благодійники приїхали, аби оглянути медичний заклад та детальніше дізнатись про те, чого саме він потребує. Оглядини розпочали з відділення, де лікують найменших пацієнтів.

Генеральний директор Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання Сергій Ляшенко коментує:

«Є такі випадки, коли дітки потребують у першу добу колосальні суми – це і 12, і 15, і 20 тисяч гривень, і в цьому місія нам уже допомагає»

Волонтери багато розпитували про особливості медицини в Україні. Визнають: попри очевидну нестачу грошей, заклад має великі потужності. Президент Скандинавської дитячої місії Бо Валленберг поділився своїми враженнями:

«Це не фантастична лікарня, але тут фантастичні працівники: лікарі, медсестри. Вони одні з найкращих у Європі»

Меценати планують і далі допомагати фінансово. Зокрема, директор лікарні Сергій Ляшенко попросив придбати мобільний рентген-апарат із флеш-панеллю, який суттєво полегшить роботу лікарям.

ФОТО Поліни БЕРЕЗЮК