З початку року ТОВ «Волиньгаз Збут» передав до суду близько 400 справ щодо стягнення простроченої заборгованості за споживання газу. Незабаром це число може значно зрости.

Компанія вже направила понад 5 тисяч досудових попереджень споживачам, які не сплачують за газ більш як три місяці. Про це повідомляють у пресслужбі ТОВ «Волиньгаз збут», – пише Район.Бізнес.

Заборона Уряду на період карантину нараховувати пені й штрафи за несплату житлово-комунальних послуг та припиняти надання цих послуг у разі їх несплати, значно вплинула на рівень платіжної дисципліни. Багато споживачів сприйняло це як своєрідний дозвіл не платити за «комуналку».

Упродовж трьох місяців борг волинян за природний газ зріс на 80 мільйонів і становить 400 мільйонів гривень. А за використаний у вересні газ розрахувалося лише 47% клієнтів ТОВ «Волиньгаз Збут».

«Ситуація, що склалася на Волині із заборгованістю, – катастрофічна. Просимо всіх, хто має прострочені платежі, погасити їх найближчим часом. Інакше ми будемо змушені звертатися до суду. А це призведе до додаткових фінансових витрат. Окрім боргу, споживачу доведеться сплатити судовий збір – до 2 102 гривень. У разі невиконання судового рішення в добровільному порядку, справа передається до виконавчої служби. Тоді боржник має сплатити ще й виконавчий збір – 10% від суми заборгованості», – зазначає директор ТОВ «Волиньгаз Збут» Микола Тищук.

«Волиньгаз Збут» нагадує, що, сплачувати за спожите блакитне паливо треба щомісячно, не пізніше 25-го числа місяця, наступного за розрахунковим. Зробити це клієнти «Волиньгаз Збуту» можуть будь-яким зручним способом: в онлайн сервісах компанії (Особистий кабінет, Viber та Telegram боти, мобільний додаток); у відділеннях банків; за допомогою банківських терміналів самообслуговування; у відділеннях Укрпошти. Зауважте, окрім суми платежу споживачі сплачують комісію, яку встановлює банк або платіжний сервіс.

Також у Луцьку функціонує дві каси компанії (вул. Івана Франка, 12; проспект Волі, 6), де можна cплатити за газ без комісії.