Волинські підприємці влаштували мітинг під ОДА. ВІДЕО
З січня 2022 року усі підприємці, крім першої групи (це ті, хто не залучає найманих працівників), повинні у своїй роботі використовувати касову техніку, яка буде фіксувати кожну операцію. Це ж додаткові витрати і клопоти, які, на думку підприємців, тільки вбивають їхній бізнес.
Весь минулий рік вони просили Верховну Раду піти їм на зустріч і лишити малий бізнес на спрощеній системі оподаткування. Та в кінці року депутати не захотіли законопроект відтермінувати, що призвело до протестів, спершу у столиці, тепер на місцях. 7 лютого такий пройшов у Луцьку.
Підприємці розповідають: касові апарати лише додадуть зайвих клопотів і витрат. Наприклад, учасник акції Андрій Великий торгує на ринку шкарпетками. Каже, встановити реєстратор – те саме, що закритися.
“Шкарпетки – то не є така велика річ, на якій заробляють по 5 чи по 8 тисяч. Нереально практично” – каже підприємець.
До торгівлі чоловік працював у дитячій лікарні, у реанімації. Був вимушений піти, адже на зарплатню 2800 гривень прожити нереально. На ринку заробляє не набагато більше, близько семи тисяч гривень. Додатково – оренда місця.
Олександр Новак торгує чоловічим одягом. Каже: тільки на комунальні платежі в місяць йде 10 тисяч гривень. А ще податки, видатки, зарплатня продавцям.
“Ми і так на межі виживання, це карантини, це локдауни постійні. Підприємці півроку працюють, півроку не працюють”, – нарікає Олександр.
Попри це чимало підприємців встановили касові апарати. Класичні реєстратори розрахункових операцій (скорочено РРО) вартують від чотирьох до 20 тисяч гривень. Ще 200-300 гривень на обслуговування щомісяця. Програмні РРО – безплатні, але все одно для роботи потрібен телефон, планшет чи комп’ютер. Та бояться підприємці іншого.
“Ми боїмося штрафів, які ввели за певні помилки з РРО. За це ми будемо відповідати всім своїм майном”, – бідкається Олександр Новак.
Якщо підприємець відмовиться від використання реєстратора – буде платити штраф. Пеня за перший незаконний розрахунок така ж, як і сума в чекові. За другий і наступні – 150% від загальної суми.
Ще одна частина ФОПів не хоче встановлювати реєстратори просто через те, що не може розібратися, як вони працюють.
Підтримав малий бізнес депутат обласної ради Андрій Козюра. Разом з підприємцями підготували звернення до обласної ради, Верховної Ради та Президента. Просять захистити ФОПів.
“На жаль, в умовах локдауну, влада замість того, щоб подумати про підтримку, знищує малий і середній бізнес”, – каже Андрій Козюра.
До мітингувальників вийшли представники облдержадміністрації. Утім, хорошими новинами не потішили. Кажуть: проблему розуміють, але зарадити не можуть.
“Проблема, мабуть, є в тому, що облдержадміністрація не є суб’єктом законодавчої ініціативи і більше апеляція тут має бути до найвищого законодавчого органу, Верховної Ради України”, – прокоментував начальник управління економічного розвитку і торгівлі Волинської облдержадміністрації Анатолій Банера.
За станом на зараз, влада не планує скасовувати фіскалізацію для малого бізнесу. Зокрема, голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев запропонував знизити штрафи для порушників на 10%, але тільки для тих, хто зареєструє РРО до першого лютого. Загалом же мораторій на перевірки податкової діє до першого квітня цього року.
Останні публікації
- Погони без пафосу: як вибрати знаки розрізнення, які працюють на вас
- Хофітол таблетки — ефективний засіб для очищення організму
- Переваги імплантації зубів перед іншими методами
- Як правильно застосовувати серветки для прання під час догляду за делікатними тканинами
- ТОП-10 мінітракторів 2025 року: як вибрати та адаптуватися до змін клімату
- Основні критерії вибору літніх шин
- 5 причин замовити меблі з нержавійки для кафе, ресторану чи бару
- Автоматизація фермерських господарств: тренд чи необхідність?
- Сонячна станція 10 кВт: як правильно розрахувати потужність?
- Чи загрожує вам неалкогольна жирова хвороба печінки?
- Як правильно застосовувати хлористий калій на різних типах ґрунтів?
- Як ефективно проходити навчання в автошколі?
- Міжнародна освіта: ваш успішний старт
- Чому правильно обрана кухня впливає на зручність і естетику
- Як вибрати ідеальний матрац для комфортного сну
- Пальне з Європи та міні-маркет: у Шацьку відкрилася шоста заправка мережі “Паливо”
- Як правильно доглядати за міжкімнатними дверима від виробника Terminus
- Скільки років служить профнастил із полімерним покриттям?
- Як впливає колір лінз сонцезахисних окулярів на очі?
- Чому корисно оформити повне КАСКО на своє авто
- Основні критерії вибору сервісу для виведення Tether BEP20 (USDT) на картку А-Банку
- Як розширити меню кав’ярні за допомогою сиропів?
- UKR PARTS – ваш провiдник у свiтi запчастин Subaru
- Вбудовані посудомийні машини: ідеальне рішення для вашої кухні