Львівські хірурги прооперували малюка з Волині, який народився із гігантською тератомою вагою 2430 грамів.

Маленький Іванко з Волині з’явився на світ 13 вересня, і вже наступного дня потрапив на операційний стіл Львівської міської дитячої лікарні, пише видання Zahid.net.

Хлопчик народився з гігантською пухлиною – куприковою тератомою, що важила 2430 г і від якої його терміново треба було звільнити. І акушер-гінекологи, які приймали пологи, і дитячі хірурги, котрі оперували хлопчика, вперше у своїй практиці бачили маля з такою величезною тератомою, яка була значно більша за вагу самого немовляти, що після операції зменшилась до 1850 г. Тобто при народженні хлопчика пухлина становила майже 57% його маси. Але і пологи, і операція минули успішно.

Зараз малюк ще перебуває під пильним наглядом лікарів, але все найважче, за словами лікарів, уже позаду. Днями Іванка з реанімації перевели у палату.

“Дитина народилася недоношеною, але так вирішила природа. Вона дала немовляті шанс вижити. Бо якби жінка доходила до кінця терміну вагітності, то невідомо, до яких розмірів виросла б тератома і що тоді було б з дитиною і мамою”, – розповідає начмед Львівського обласного перинатального центру Роман Мацюра. Вага хлопчика разом з пухлиною – 4280 г. З перинатального центру “швидка” його того ж дня доставила в Львівську міську дитячу лікарню. Оглянувши немовля, дитячі хірурги почали готуватися до термінової операції.

Лікарі вирішили оперувати немовля наступного дня, через добу після народження. І хоч за останні чотири роки дитячі хірурги лікарні врятували чотирьох дітей з великими тератомами, дитину з пухлиною таких розмірів вони також оперували вперше.

Оскільки хлопчик був значно менший за пухлину і щоб на операційному столі він був на рівні з тератомою, хірургам довелося зробити спеціальне пристосування. Складність операції, за словами хірургів, полягала у тому, що треба було акуратно відділити всі судини, які потрібні дитині для подальшого нормального розвитку: ті, що пов’язані з тазовими органами, нирками, поперековим відділом хребта тощо, а всі інші – видалити. А у недоношеної дитини судини дуже дрібні, тож від хірургів вимагалося неабиякого вміння і вправності.

Після видалення пухлини хлопчик важив лише 1850 г. Таку дитину ще треба правильно виходити після операції, бо найменший промах міг звести усі зусилля акушерів-гінекологів, дитячих хірургів нанівець.

У дитини з масою тіла 1850 г на 32-му тижні вагітності, за словами лікарів, в організмі циркулює приблизно 150 мл крові. А серцю Іванка через пухлину довелося перекачувати майже втричі більше. Різка втрата маси могла негативно відбитися на роботі серця, тож реаніматологи повинні були допомогти йому плавно перейти на роботу в інших умовах: слід було медично грамотно підібрати відповідні ліки, точно визначити їх дози для такої малесенької дитини тощо.

Загалом весь організм дитини негативно реагує на різку втрату ваги, тож від уміння виходити таку дитину після операції залежить успіх самої операції. Утім, львівським лікарям це вдалося.

У понеділок, 23 вересня, Іванка з реанімації перевели у палату, де він зараз із мамою. На п’ятий день після операції його серце прийшло в норму, лівий шлуночок уже не збільшений. Дитина спокійно рухає ногами, руками, всі органи черевної порожнини також працюють нормально. Уже є результати гістології – пухлина доброякісна, тож надалі хлопчик буде нормально рости і розвиватися.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Луцьку 21-річній пацієнтці лікарі видалили 4,5-кілограмову пухлину