Побутові мобільні вимірювальні прилади на зразок розумних годинників можуть допомогти в кардіологічній діаностиці, але аж ніяк не можуть замінити повноцінного обстеження.

Про це йшлося у програмі «Телемедицина» на 12 каналі 6 грудня.

«Більшість цих пристроїв здатна чітко фіксувати частоту серцевих скорочень у конкретний момент, під час фізичного навантаження. Це має велике значення для людей, які активно займаються спортом, фізкультурою. За допомогою цих пристроїв вони оцінюють відповідь організму на фізичні навантаження, і це дуже правильно», – зауважив завідувач кардіологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні Сергій Саламатін.

Проте, наголошує він, таке вимірювання аж ніяк не замінить кардіологічної діагностики.

«Хоча зараз з’явилися пристрої, які фіксують серцевий ритм і навіть дають елементарну кардіограму. За нею можна орієнтуватися щодо наявності, наприклад, аритмії, позачергових скорочень чи неритмічності роботи серця. Але, звичайно, це не є точна діагностика, яку проводить кардіолог», – запевнив лікар.

Часто результат вимірювання того чи іншого показника може стати приводом звернутися до лікаря на консультацію.

«Хоч у більшості випадків це закінчується констатацією, що це певна адаптаційна реакція організму, але бувають і ситуації, коли виявляється певна патологія», – каже Сергій Саламатін.

«Дуже хороший пристрій на сьогодні, я вважаю, – автоматичний тонометр. Це пристрій, який міряє артеріальний тиск. Доступна річ будь-кому, ним нескладно користуватися», – додав лікар.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Болить у грудях. Це серце? Пояснення волинського кардіолога. ВІДЕО