Увага до здорового харчування стає дедалі актуальнішою.

Все більше людей відходять від дієт і звертають увагу на здорове харчування. Адже здорове харчування — це не тільки гарне самопочуття і позбавлення від багатьох недуг, міцна нервова система і нормалізація ваги, але і любов, і повага до себе, це прагнення до здорового життя, повідомляє Волинський обласний центр громадського здоров’я.

Про це говорили з завідувачем відділу промоції КП « Волинський ОЦГЗ» Сергієм Левчуком.

«Правильне харчування, з урахуванням умов життя, праці, побуту забезпечує сталість внутрішнього середовища організму людини, діяльність різних органів і систем, гармонійний розвиток. Раціональне харчування забезпечує нормальну життєдіяльність організму, високий рівень працездатності і стійкості до несприятливих факторів навколишнього середовища максимальну тривалість активного життя» – розповів лікар.

В обласній бібліотеці ім. Олени Пчілки серед постійних поціновувачів книг визначили 7 правил, які допомагають зберігати здоров’я.

– Слід споживати адекватну кількість калорій з їжею. Потреба в калоріях, які постачаються поживними речовинами (білками, жирами, вуглеводами), залежить від віку та фізичної активності людини.

– Щодня необхідно споживати достатню кількість овочів, фруктів, бобових, горіхів, насіння, яєць, нежирного м’яса, риби, молока, кисломолочних продуктів.

– Варто уникати частого споживання страв із надмірним вмістом солі, цукру та жиру, а це є технологічно оброблені продукти (ковбаси, сири тверді та плавлені, кондитерські вироби).

– Намагайтеся дотримуватися оптимального режиму харчування.

– Обирайте напої, які не містять багато кілокалорій.

– Дотримуйтесь чистоти, відокремлюйте сире від готового, обирайте свіжі продукти, зберігайте їх при безпечній температурі та ретельно готуйте.

Науково доведено, що нераціональне харчування суттєво впливає на тривалість життя людини та призводить до виникнення та розвитку неінфекційних захворювань: серцево-судинних, онкологічних, діабету, порушення обміну речовин.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Скинув 56 кг і тепер допомагає схуднути іншим: розмова з луцьким тренером-дієтологом