На Волині розпочали роботу з удосконалення адміністративно-територіального устрою базового рівня.

Розпочали обговорення з об’єднаними громадами Волині щодо удосконалення адміністративно-територіального устрою. Відповідні зустрічі вже відбулися з представниками ОТГ Луцького та Ківерцівського районів. Зокрема, пропозиції Ківерцівського району заслухали 17 жовтня 2019 року, Луцького – тижнем раніше, повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Участь в обговоренні взяли т.в.о голови облдержадміністрації Олександр Киричук, заступник голови Валентин Цьось і голова обласної ради Ірина Вахович.

«Це зараз, як ніколи, на часі. Залишилося дуже небагато часу. І рішення прийматимуть дуже швидко. Уряд нас зобов’язує, аби ми до кінця листопада подали наше бачення по тих громадах, які вже створені. Тож хочемо почути вашу позицію та обговорити питання щодо нашого бачення тих сільських рад, які ще не об’єдналися чи не приєдналися, а також об’єднання діючих громад, які є неспроможними», – сказав Олександр Киричук на зустрічі із представниками громад Ківерцівського району.

Загалом, як повідомив заступник голови облдержадміністрації Валентин Цьось, Мінрегіон пропонує створити в області 44 громади. Однак, це не остаточна цифра, а лише проект бачення. До слова, на Волині вже створено 51 ОТГ, у перспективному плані – 73, тому потрібно його актуалізувати. Разом із цим, в області не повинно бути неспроможних громад, тож враховуватимуть і методику формування, відповідно до якої враховуватимуть інфраструктуру, освіту, медицину тощо. Окрім цього, наголошено, що фінансуватимуть лише ті ОТГ, які підпадатимуть під критерії методики формування.

Відтак, керівництву ОТГ запропонували висловити своє бачення розвитку громади, яке пізніше вже опрацьовуватиме робоча група при ОДА, аби сформувати модель базового рівня. Опісля рішення прийматиме вже Уряд.

Так, у Ківерцівському районі є 4 діючі ОТГ, представників яких запросили до обговорення. Позиція Мінрегіону – приєднати до Ківерцівської ОТГ Жидичинську та Тростянецьку.

Щодо Луцького району, то за рекомендаціями Мінрегіону усі 9 діючих громад розподілили таким чином, що всі приміські території включені до міста Луцька (Забороль, Гірка Полонка, Боратин). Зокрема, до Липинської пропонується приєднати Підгайцівську громаду, до Торчинської ОТГ пропонують приєднати Смолигівську Луцького району та Затурцівську Локачинського району.

За результатами обговорення під час обох зустрічей громадам запропонували надіслати свої пропозиції в ОДА якнайшвидше, щоби в області встигли сформувати модель та представити її у Міністерстві розвитку громад та територій України.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ПОДІЛ ВОЛИНІ: то ж скільки ми матимемо районів. ВІДЕО