Гарантія безпеки і швидша підготовка до операцій. Польські лікарі презентували у Волинській обласній клінічній лікарні пакунки з матеріалами разового використання, які застосовують під час хірургічних операцій. Запевняють: такі набори полегшують роботу операційних медсестер, адже в них є усе для підготовки персоналу й хворого. До того ж кожен пакет сформований для конкретної операції індивідуально. А для закладів вони можуть бути цікавими як складова фінансової економії. 

Разові халати, рукавиці, серветки і простирадла, якими накривають хворого, – це далеко не повний перелік операційного комплекту.

Пані Катажина працює операційною медсестрою відділення нейрохірургії у воєводській клініці Вроцлава, неодноразово була у складі медичних місій за кордоном. Каже, коли навантаження велике й діяти треба швидко, такі пакети дуже виручають. Залежно від операції, відрізняється їх вміст. У простирадлах передбачений виріз для операційного поля.

Волинські медсестри показали, як вони готуються до операції самі й готують пацієнта. Пані Катажина розповіла про свій досвід. І разом спробували застосувати вміст пакунка, долучившись до тренувань.

«У Польщі багато процедур ми виконуємо з допомогою всіх необхідних предметів, запакованих у єдиному наборі. Це скорочує нам час підготовки до операції, ми не забудемо нічого, що потрібно. Також це дуже економічно», – розповіла координаторка операційних блоків Вроцлавського воєводського спеціалізованого медичного шпиталю Катажина Дзвонковська.

Для волинського персоналу разові матеріали не новина, кажуть медсестри. Та й основи стандартів стерильності, що є однією з основ цих пакунків, у світі одні й ті ж. Проте почути досвід закордонних колег і попрактикуватися разом ніколи не буде зайвим.

«Наборами, костюмами задоволена: вони зручні й прості у використанні», – каже операційна медсестра Катерина Шило.

Операційний пакет працівники можуть формувати самостійно й закладати туди те, чого потребують найбільше.

Виробники ж готові для кожної операції підібрати окремий колір, аби набори можна було легко розрізняти. Але три складові залишаються незмінними.

«Перше – безпека, друге – це контроль витрат, що найважливіше для директора, і третє  для персоналу медичного, для медсестер то є час. Час приготування до процедури… Їм треба відкрити всі продукти в одному наборі», – пояснює власник компанії-виробника в Україні Роберт Кравчик.

Для презентації в лікарні компанія надала понад 100 операційних наборів. Їх уже застосовують під час проведення втручань.

«Оця вся білизна сучасного європейського зразка забезпечує нам уникнення ризиків інфікування, зменшує взагалі ризики забруднення ран і покращує результати пацієнтів у післяопераційному періоді», – стверджує завідувач центру травматології та ортопедії Волинської обласної клінічної лікарні Адріан Філь.

Ще одна перевага таких матеріалів – їх не треба згортати, нести на стерилізацію й забирати звідси. Це заощаджує час і енергоносії. Проте постає питання утилізації. Під час боротьби з ковідом цей напрямок напрацьований. Тож перспектива налагодити співпрацю з польськими виробниками існує.

«Ми знайшли партнерів, які можуть нам надати якісний і недорогий продукт… Вони (набори, – ред.) будуть розроблені під кожне відділення спеціалізовано. У ті набори будуть входити розхідні матеріали, які безпосередньо використовує тільки це відділення», – повідомив директор Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Дудар.

Економічна складова теж суттєва, каже він, бо зменшується навантаження на пральню. А також на молодший медичний персонал, який доставляє туди білизну. Лікарня планує налагодити систематичну поставку стерильних операційних пакетів.