На думку священника і капелана Михайла Бучака, священнослужителі УПЦ МП повинні не чекати, а негайно починати об’єднуватися з ПЦУ, адже дуже скоро може вже бути пізно.

Про це він заявив у програмі «Духовна абетка» на 12 каналі.

«На сьогодні російська церква в Україні в особі Московського патріархату – це фактично складова ворога, який знищує українські міста, села, церкви, вбиває священників, немовлят, бомбить садочки, лікарні. А це не має нічого спільного з обличчям церкви, яка має нести любов», – зазначив він.

Вважає, що пізно священникам Московського патріархату заявляти, що вони вступають до територіальної оборони, возять волонтерську допомогу.

«Браття, пізно! Тому що російській церкві доведеться на колінах стояти до останніх днів свого існування перед матерями, перед сиротами, перед Богом, перед розбитим храмами. І та позиція, яку вони сьогодні зайняли, достатньо лицемірна. Тому що я спілкуюся і знаю, яка позиція у священників МП… Вони чекають, хто переможе. Це не є позиція церкви. І ці заяви «Ми не поминаємо Кирила»… Я перепрошує, а що це змінює, якщо ви все одно перебуваєте у складі російської церкви?» – риторично запитує Михайло Бучак.

Він пропонує священникам УПЦ МП негайно робити вибір: «Або ви разом з Україною і українським народом, або вам немає місця в українській історії. Якщо сьогодні українці виїжджають у Європу, щоб зберегти життя своїх сімей, то я би порадив тим, хто не підтримує думку про єдину церкву в Україні, зібрати свої речі і виїхати в Бєлгородську, Ростовську, Псковську області і дуже гарно там жити з «рускім міром».

Гість програми порадив священникам МП починати об’єднуватися з ПЦУ вже.

«Не треба чекати, а треба знизу починати об’єднуватися, спілкуватися. Бо завтра вам буде пізно. Тому що коли український народ переможе і подивиться, якою ціною дана йому ця перемога, то комусь доведеться відповідати», – наголосив священник.

Також він прокоментував законопроєкт про заборону Московського патріархату, який подали до Верховної Ради.

«Цей законопроєкт – це не дзвіночок. Це великий дзвін усьому Московському патріархату. І якщо вчора ще ви прикривалися якимись демократичними цінностями і скаржилися на нас у Раду Європи, то сьогодні це вже не проходить. Час робити вибір!» – зазначив капелан.

За його словами, прийняття цього закону дуже розділить російську церкву в Україні.

«Усі священники і єпископи, які співпрацюють з ФСБ, а такі є, будуть змушені, можливо, й тікати в Росію, тому що рано чи пізно цей клубочок почне розкручуватися і один одного потягне. Священники, не причетні до всього цього і мають мудрість та Бога в серці, вважаю, приймуть правильне рішення – стануть на бік правди Божої», – висловився Михайло Бучак.

«Я думаю, коли Українська церква буде єдина, і ми всі в єдиному дусі звернемося до Бога – перемога буде швидше», – додав він.