У Луцьку реалізовують проєкт «Нове життя старого міста», в рамках якого реставрують цінні історичні локації.

Зараз тривають роботи в підземеллях, які дивують незвичною цегляною кладкою, численними ходами, де знайдено нові цікаві артефакти. Зокрема, нещодавно виявили підземні кімнати, про які немає жодних історичних даних. Окрім підземель, реставрується вежа князів Чарторийських, оборонна стіна й підвали. Про це написав на своїй сторінці у фейсбуці заступник міського голови Луцька Григорій Недопад.

У відновлених пам’ятках для відвідувачів буде створено велику кількість локацій, серед яких — експозиція лицарства та середньовічних часів, створення воскової фігури монаха та голограми привида.

За допомогою сучасних технологій туристи зможуть побачити, як комплекс пам’яток виглядав у минулому.

“Вже зараз, на стадії реконструкції, відвідування підземель справляє неабияке враження. А після відкриття нового історичного комплексу уся його територія дивуватиме відвідувачів і стане однією із найважливіших історичних принад нашого міста”, – наголосив Недопад.

Реалізація масштабного проєкту стала можливою завдяки залученню європейських грантових коштів у сумі 1 034 млн євро в рамках проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Любліна та Луцька», який впроваджується в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.