Якщо народні депутати таки схвалять законопроект №6062 про внесення змін до Бюджетного кодексу України, Турійська громада із надходжень до місцевого бюджету позбудеться 2,2 мільйона гривень.

Про це стало відомо із програми «Позиція» на 12 каналі 28 жовтня.

Як розповів голова Турійської громади Олексій Безсмертний, уже на цей рік базова дотація до місцевого бюджету передбачена орієнтовно майже на пів мільйона менша у порівнянні із попереднім роком.

«До того ж не передбачається взагалі так звана субвенція на утримання закладів інфраструктури. У результаті цих речей громада втрачає 2,2 млн грн. Що це значить? Якщо на початку цього бюджетного року наші надходження становили 70 млн, і нам 8 млн не вистачало на утримання наших закладів, тобто їх додатково треба було віднайти, і при цьому якщо нам не додатуть ще 2,2 млн, ціна питання збільшиться на цю суму. Якщо ці кошти забирають із надходжень у місцевий бюджет, то перекрити їх буде тяжко», – впевнений голова громади.

Про ризики, які несе прийняття згаданого законопроєкту, розповіла виконавча директорка Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Мар’яна Конончук:

«На щастя, ми не можемо говорити про те, що законопроєкт №6062 буде стовідсотково прийнятий, тому що він був знятий з розгляду в день, коли розглядали законопроєкт про держбюджет-2022.

Які є загрозливі моменти для громад в цьому законопроєкті?

По-перше, на місцеве самоврядування будуть покладені обов’язки з повернення середньострокових позик від держави, які давалися районним радам. Тобто громади як правонаступники ліквідованих районних рад муситимуть віддавати ці середньострокові позики до державного бюджету.

По-друге, законопроєкт передбачає обмеження терміну можливості використання педагогічної субвенції протягом наступного бюджетного періоду, яка дається в попередньому бюджетному періоді. Простіше кажучи, якщо на 2021 рік громади отримали педагогічну субвенцію, то її громади зможуть використати тільки протягом 2022-го. Залишки забираються назад до державного бюджету. Чому для громад важливо мати можливість використовувати свою педагогічну субвенцію довше ніж один календарний рік? Деякі громади накопичують гроші для того, щоб використати їх на певні корисні необхідні речі, які будуть дозволені. Тобто під ризиком – невикористані залишки педагогічної субвенції.

По-третє, законопроєкт №6062 пропонує лише 10% від штрафів за правопорушення правил дорожнього руху на території громади спрямовувати у бюджет громади, а 90% – до держбюджету.

По-четверте, згідно із законопроєктом при набутті права власності на нерухоме майно на території громади, тобто оформленні права власності, 70% відраховується до державного бюджету і 30% – до бюджету громади».

«Асоціація міст України має однозначну категоричну позицію: не допустити прийняття цього законопроєкту. Ми сьогодні дуже щільно працюємо з народними депутатами. Волинська область в цьому питанні одностайна – ми маємо підтримку. На сьогодні голови громад Волині звертаються до тих нардепів, які курують їхні територіальні округи, із проханням не допустити прийняття законопроєкту 6062», – запевнила Мар’яна Конончук.