“Фаянсовий трон”, “порцеляновий престол”, “білий друг” – як тільки іронічно і жартома не називають унітаз! Та переоцінити значення і важливість цього керамічного девайса для нашого дому – неможливо. Без нього ніяк, а найдрібніші незручності чи дискомфортні нюанси – стають для нас джерелом суму і бажання взятися за ремонт.

 До слова, якщо таки задумали ремонт – за цим посиланням унітаз знайдете величезний вибір унітазів. А щоб вибір був простішим – звернемо вашу увагу на кілька неочевидних фактів.

 Ці аспекти частенько лишаються поза нашою увагою, але, як ми вже казали, здатні суттєво вплинути на комфорт і ефективність користування унітазом.

Змивні секрети

Приміром, чи задумувалися ви коли-небудь, що різні унітази можуть мати різні системи і типи зливу? Ні-ні, мова не тільки і не стільки про кількість води, яка при цьому використовується. А про те, ЗВІДКИ тече вода. Струмінь може виходити одного місця (такий спосіб змиву називається прямим або горизонтальним), а може розподілятися по кругу чаші – тоді кажуть про круговий або “радіальний” тип. 

В кожного є свої переваги й недоліки. Круговий тип змиву підійде тим, хто любить ідеальну чистоту і часто використовує унітаз як місце, куди зливає відходи їжі чи брудну воду. Горизонтальний – забезпечує швидший змив.

Круговий (радіальний) змив. Вода розподіляється рівномірно по всій чаші, що забезпечує більш якісне очищення. Цей тип змиву допомагає знизити кількість бактерій і запахів.

Не сидіти …на бактеріях

Деякі моделі унітазів можуть бути обладнані так званим антибактеріальним сидінням. Такі круги мають спеціальне покриття, яке знижує ріст бактерій та мікробів. 

На етапі виробництва вони обробляються спеціальними антибактеріальними засобами, які створюють, скажімо так, дискомфорт біля мікробів і бактерій. Це можуть бути іони срібла, чи спеціальні антибактеріальні покриття, з яких створюють суцільний захисний шар.

Втім, врахуйте, що потреба у такій характеристиці більш актуальна для громадських вбиралень, адже передбачена для користування значною кількістю людей. І в будь-якому разі, таке сидіння не позбавляє власника потреби робити регулярне прибирання.

Сплески води? Ні, тільки сплески радості!

Санепідеміологи давно виявили, що одним з ризикованих моментів ймовірного поширення хвороб є момент, коли людина після користування унітазом тисне на кнопку зливу. Тоді мікрочастинки води, що тече під великим тиском і зустрічає перешкоду, разом із бактеріями розлітаються в повітрі і ризикують потрапити до організму людини.

Щоб цьому запобігти, і винайшли систему антисплеск. Просто кажучи, це продумана форма чаші, завдяки якій розбризкування води зводиться до мінімуму.  Найчастіше це досягається тим, що внутрішні стінки чаші нахиляють і заокруглюють, щоб вода текла вниз, а не убік (до речі, саме завдяки  цьому унітаз має не геть звичний вигляд, що багатьом подобається). Окрім того, в унітазі роблять нижчим рівень води в чаші, – що теж під час зливу блокує бризки. 

Матеріал має значення

Кераміка, санфаянс та фарфор – основні матеріали, з яких виготовляють унітази. Кожен з цих матеріалів має свої переваги та недоліки. Так, переваги кераміки і фаянсу – відносна доступність ціни (особливо, якщо порівнювати з фарфоровими), простота догляду завдяки гладкій поверхні і, скажімо так, дизайнерська гнучкість (дизайнери найбільше люблять кераміку, адже та дає простір для великого вибору форм і кольорів.

Недоліки кераміки і фаянсу –  ці матеріали не надто стійкі до ударів і перепадів температури, а також активніше фарфор вбирають вологу і запахи.

Фарфорові ж унітази – напрочуд міцні, і стійкі до тріщин і ударів, мають тривалий термін служби, стійкі до зношування. Матеріал цей –  менш пористий матеріалом, а це знижує ризик поглинання вологи і запахів. Водночас такі вироби – дорожчі за керамічні та фаянсові, а їх асортимент (в тому числі і через ціну) – часто менш різноманітний.