Головний редактор 12 каналу Олександр Бугаєнко і його дружина Тетяна (яка працює в нас журналісткою) влаштували експеримент – на власній шкурі вони перевіряли, чи реально прожити місяць на одну мінімальну заробітну плату.

Своїм досвідом Бугаєнки щодня ділилися на сторінці в інстаграмі.

Увесь червень вони жили на одну офіційну мінімальну заробітну плату (без вирахування податків), що становить 4723 гривні. За ці гроші Бугаєнки купували їжу, необхідні засоби гігієни й побутової хімії, а також оплатили комунальні послуги. Після експерименту у подружжя залишилося аж 178 гривень.

Нагадаємо, що раз на тиждень Таня складала меню. Тоді пара йшла за покупками – брали усе необхідне для приготуваня визначених страв. Герої експерименту наголошують, що такий спосіб планування заощаджує бюджет. Одного разу вони спробували закупитися на ринку. Але такий досвід їм “не зайшов”.

Загалом гроші йшли на їжу, деякі засоби гігієни та оплату комунальних послуг. Подружжя зробило кілька спонтанних покупок (зазвичай це було щось смачненьке).

View this post on Instagram

Схоже, що експеримент закінчився ?⠀ ⠀ Сьогодні у нас були останні заплановані витрати: 60 гривень на дорогу з Луцька до Млинова, 26 гривень з Млинова до села, і ще вписуємо 344 гривні за "Бехеровку", яку привезли в подарунок батькам. ⠀ Разом це 430 гривень. Залишилось у нас 178 ? До кінця місяця ми будемо у батьків, тож витрат більше не плануємо, ну хіба в магазин сходимо за хлібом ? ⠀ ⠀ Чесно? Не віриться, що місяць майже минув. Не віриться, що вдалось прокачати силу волі та свідомо скоротити витрати до мінімуму, майже відмовитись від смаколиків, скрізь із принципу та економії ходити пішки. Місцями було нелегко, місцями хотілось зірватись, але тішить, що цей експеримент однозначно нас змінив. Як саме – розкажемо вже завтра-післязавтра в підсумкових постах. ⠀ ⠀ Вдома ж нас дуже балують і буквально загодовують всім смачним. Молода картопелька, овочі, зелень, вареники з чорницями та полуницями – ми почуваємось як у гастрономічному раю ? А ще ми допомагаємо по господарству, сьогодні от разом з татом знімали рій з дерева, годували курчат і каченят ? Так що у нас повний релакс ? ⠀ #вижитинамінімалку #instaspace #instaprobel

A post shared by Вижити на мінімалку (@ua_survivor) on

 

При цьому Бугаєнки запевняють, що збалансовано харчувалися й фізично почувалися чудово. А от психологічний стан не завжди був задовільним, адже будь-які обмеження викликають занепокоєння. Однак це відчуття, запевняють, зникло вже наприкінці першого тижня.

Отже, які висновки зробили Бугаєнки після місяця експерименту:

  • вижити двом людям на мінімалку важко, але можливо;
  • планування покупок – запорука економії;
  • шоколадки і сосиски не такі вже й необхідні (відвикнути від них можна);
  • смачні страви необов’язково мають бути дорогими;
  • носити їжу з собою на роботу – шалена економія грошей, але не часу;
  • кава чи какао з собою – взагалі непотрібні витрати. Грошей йде багато, але незрозуміло навіщо;
  • ходити пішки – це кайф;
  • акції в супермаркетах – таки корисна штука;
  • люди чудові (дуже багато ідей для страв і покупок Бугаєнки почерпнули саме з коментарів.

До речі, Сашкова вага не змінилась, а Таня схудла на кілограм. Але, найімовірніше, це завдяки щоденним пробіжкам.

View this post on Instagram

Місяць експерименту минув недарма. Принаймні, ми на це сподіваємось ?⠀ ⠀ Залишилось у нас 178 гривень ?⠀ ⠀ За цей час зрозуміли багато, здавалося б, очевидних речей. Але коли пробуєш це все на практиці – їхня цінність зашкалює. Що ми для себе з цього почерпнули:⠀ ⠀ ✔️Вижити двом людям на мінімалку важко, але можливо⠀ ✔️Планування покупок – запорука економії⠀ ✔️Шоколадки і сосиски не такі вже й необхідні ? (відвикнути від них можна)⠀ ✔️Смачні страви необов'язково мають бути дорогими⠀ ✔️Носити їжу з собою на роботу – шалена економія грошей, але не часу⠀ ✔️Кава чи какао з собою – взагалі непотрібні витрати. Грошей йде багато, але незрозуміло навіщо⠀ ✔️Ходити пішки – це кайф! Маршрутки – зло ?⠀ ✔️Акції в супермаркетах – таки корисна штука. Але й цього має бути в міру⠀ ✔️"АТБ" – найдешевший, в "Торбі" дешеві і смачні крупи, а Сільпо – недороге м'ясо ⠀ ✔️Ринки – це не для нас, а для коронавірусу)⠀ ✔️Люди – це ❤️ Дуже багато класних ідей для страв і покупок ми почерпнули саме з ваших коментарів. Дякуємо за те, що були з нами! ⠀ ⠀ А ще чекайте опитування щодо нашого експерименту, в якому саме руслі ми будемо його робити. Не перемикайтесь ?⠀ ⠀ П.С. Сашкова вага не змінилась, а Таня схудла на кілограм. Але, найімовірніше, це завдяки щоденним пробіжкам)⠀ ⠀ ⠀ #вижитинамінімалку

A post shared by Вижити на мінімалку (@ua_survivor) on