ТОВ “Вог Рітейл”, що розвиває власні кафе під брендом WOG Cafe, продовжило контракт із АТ “Укрзалізниця” з постачання послуг у сфері харчування. Це відбулося за умови збільшення гарантованого щомісячного платежу перевізнику.

Про це розповіли у прес-службі компанії.

Питання щодо харчування пасажирів швидкісних потягів триває не перший місяць.

У лютому 2016 року «Укрзалізниця» провела конкурс із визначення оператора з надання послуг харчування у поїздах “Інтерсіті” та “Інтерсіті+”. Переможцем тоді стала компанія “Вог Рітейл”. Контракт уклали на чотири роки.

Після того, як термін дії контракту закінчився, “Укрзалізниця” провела черговий тендер. Його результати стали відомі уже 14 травня – під час проведення відкритого аукціону. Перемогу в конкурсі здобула нещодавно створена компанія “Грінед” (про неї поки що мало відомо).

Цікаво те, що ця фірма обігнала більш сильних конкурентів, а саме:

  • австрійську компанію «Ду енд Ко», яка надає послуги з харчування пасажирів австрійської залізничної дороги;
  • компанію «Сокар-Петроліум», власниками якої є «Нафтогаз Азербайджану»;
  • компанію “Вог Рітейл”, яка безперебійно давала такі послуги на момент проведення аукціону.

Одразу після проведення конкурсу нардепи та активісти заявили, що фірма “Грінед” здобула перемогу в аукціоні не чесно, адже пропозицію цієї компанії огошували останньою і вона мала шанс зробити пропозицію більш вигідною для Укрзалізниці.

У тендерній документації, намагаючись довести досвід в сфері кейтерингу, “Грінед” надала «Укрзалізниці» довідку про те, що з 01 жовтня 2019 по 31 березня 2020 року нібито годувала співробітників підприємства “Подільські екологічні системи і технології”. Воно виявилося дочірнім самої “Грінед” через наявність спільного власника – “Компанія Європа Іст Медія Лімітед”. Крім того, період надання цією компанією кейтерингових послуг співпадає з дією карантину.

До подання тендерної документації у компанії працювали лише  два працівники, ще чотири з`явилися у період подання документів на аукціон.

Як повідомляло видання УНН, “Грінед” має зв’язок з переможцями тендерів аеропорту “Бориспіль”, які проходили за часів роботи там В’ячеслава Горбатка. Зараз же ця персона працює вже в УЗШК і була навіть членом конкурсної комісії з вибору постачальника харчування.

Уже через чотири дні після проведення аукціону, 18 травня, “Укрзалізниця” відсторонила керівництво компанії, яке відповідає за швидкісне перевезення в країні, через непрозоро проведений тендер. Одразу оголосили про внутрішню перевірку.

Щодо ситуації висловився і міністри інфрастуктури Владислав Криклій:

“Чому торги були проведені не через ProZorro? Якщо потрібно пришвидшити процедуру, то забезпечте її прозорість, а не знімайте після першого кола надання цінових пропозицій”.

Цього ж дня керівництво “Укрзалізниці” вирішило оголосити новий конкурс. Його проведуть у вересні цього року, до тих пір займатиметься харчуванням пасажирів і далі «Вог Рітейл».

“Ми були б задоволені, якби мали контракт на 3-5 років, а зараз це лише чотири місяці. До того ж, ми повинні платити вищу місячну оренду за потяги ніж це було раніше. Платили понад 1,3 мільйони гривень, а зараз понад 4 мільйони”, – кажуть у прес-службі компанії.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Всюди, де люди: мережа АЗК WOG запустила серію “карантинних” відео