Митрополит Луцький і Волинський Михаїл розкритикував нецензурні написи на білбордах і вказівниках, які з’явилися після початку війни з Росією.

Про це він сказав у програмі «Духовна абетка» на 12 каналі 16 березня.

«Щодо російського корабля, то це був сплеск певної емоції, патріотизму – він мав право на буття», – зазначив владика.

«Але волиняни виховані, культурні, і на сьогодні я проти всяких білбордів з подібними написами. У нас є достатньо словникового запасу, щоб показати свій патріотизм, свою незгоду з чимось. Як європейці ми не можемо ставити таке на білбордах як щось величне і суперпатріотичне. Це не правильно. Ніколи у волинській спільноті не було достойно так висловлюватися. Я проти всього, що спотворює людину як образ і подобу Божу», – заявив митрополит.

Як відомо, йдеться про фразу «Русский военный корабль, иди на х*й». Такою була відповідь українських солдатів з острова Зміїний, яку під час російського вторгнення в Україну 2022 року отримав російський окупаційний корабель на пропозицію здатись.

24 лютого російський військовий корабель підійшов до українського острова Зміїний, на якому перебувало 13 прикордонників. Росіяни двічі оголосили гарнізону: «Я – русский военный корабль. Предлагаю сложить оружие и сдаться во избежание кровопролития и неоправданных жертв. В противном случае по вам будет нанесен бомбово-штурмовой удар».

Прикордонник Роман Грибов на це відповів: «Русский военный корабль, иди на хуй!».

Цю фразу почали масово наносити на плакатах і вказівниках по всій Україні.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Відбудуємо ще кращий», – Михаїл про храм у Волновасі