Сезон відпусток – у розпалі. Юстиція Волині спільно із сімейним радником Віктором Вальчуком пропонує кілька порад для безпечних подорожей.

Важливо заздалегідь записати собі контактну інформацію Посольства України в країні, куди плануєте поїхати. Перед виїздом в іншу країну варто зареєструватись онлайн на сайті Міністерства закордонних справ України в системі ДРУГ http:// friend.mfa.ua.

Для своїх рідних чи близьких варто залишити інформацію про місце свого перебування (адресу, контактний телефон). Відразу повідомляйте своїх рідних чи близьких про зміну місця перебування.

Гарна ідея мати заздалегідь обране з рідними кодове слово, яке підкаже їм, що ви опинились у небезпечній ситуації.

Також зробіть фото, сканкопії усіх важливих документів (свідоцтво про народження, паспорт громадянина України, закордонний паспорт тощо) та збережіть в електронній пошті чи в інших сховищах мережі інтернет. В разі втрати документів, ці вкладені файли пришвидшать підтвердження вашого громадянства України та повернення додому.

У разі небезпеки, при змозі, телефонуйте в Посольство України та місцеві екстрені служби допомоги.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як поїхати за кордон дитині, чиї батьки розлучені: поради від юстиції Волині

До слова, національна “гаряча” лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів – 527 (з мобільного, безкоштовно) та 0 800 505 501 (зі стаціонарного, безкоштовно)