Щороку волинські лісівники реалізовують близько 60 тисяч новорічних дерев. Цього року ціна однієї ялинки – від 100 до 300 гривень.

Про це у програмі «Актуально» на 12 каналі 24 грудня розповів завідувач сектору охорони і захисту лісу Волинського ОУЛМГ Володимир Левосюк.

«Взагалі в області плантації під новорічні ялинки займають понад 224 тисячі гектарів. Поштучно це близько 770 тисяч штук новорічних ялинок», – каже лісівник.

За його словами, з кожним роком зростає кількість людей, які купують новорічну ялинку в горщику. Згодом вони висаджують дерево у себе на обійсті. Ціна такої ялинки – від 250 до 900 гривень залежно від висоти.

«За останні роки популярність ялинок у горщиках зросла приблизно в півтора раза. Я сам вже 5 років купую таку ялинку. І закликаю людей теж купувати ялинку в горщику та озеленювати свою територію», – каже Володимир Левосюк.

Він застеріг: купуючи ялинку, треба зважати на законність її походження.

«На новорічній ялинці має бути вчеплена бирка – самоклеюча стрічка зі штрих-кодом. І до дерева має додаватися товарно-транспортна накладна. Новорічні дерева, які продаються без бирок, – незаконні», – наголосив гість програми.

Також, каже він, перевірити легальність ялинки можна на сайті «Укрфорест». Для цього потрібно вести номер бирки – і з’явиться інформація про те, де дерево виросло, та всі його технічні характеристики.