Метал – найпопулярніший і найуніверсальніший матеріал на землі. З його появою він системно, але впевнено витісняв дерево (чи ставав поряд з ним) у практично всіх галузях і промисловості, і побуту. Людство не знає іншого такого матеріалу, з якого робили б і ручки для школярів, ложки для їжі, і меблі для офісів, і автомобілі для перевезення будматеріалів, і космічні кораблі.

Втім, на відміну від дерева, метал вимагає набагато потужніших і технологічніших інструментів для його обробки. А відтак – і знань. Сьогодні поговоримо про різання такого виду металевого матеріалу як труба.

  • Як зробити це максимально просто і безпечно?
  • Як різати металеву трубу найбільш просто?

Попри значну популярність пластикових труб, металеві їх “сестри” все ще часто використовують і у квартирах, і у приватних будинках. Їх часто сьогодні можна зустріти в системах опалення чи водопостачання, у будівництві конструкцій, таких як садові каркаси чи теплиці, в елементах меблів тощо.

Металева труба стане вам незамінною, приміром, під час спорудження огорожі, веранди або тераси, створення навісу для автомобіля, альтанки, зони барбекю, рами для теплиці, чи й навіть створення елементів ландшафтного дизайну у саду чи на подвір’ї.

Як найкраще і безпечніше розрізати металеву трубу вдома, в гаражі чи у себе на подвір’ї? Найдоступніших способів два: це ручна пилка і “лобзик” з електроприводом і стрічковою пилою.

Перший спосіб – простий, найбільш доступний і всім знайомий. Каркас, в який кріпиться металеве полотно-пилка є чи не у кожного господаря вдома. Втім такий спосіб – далеко не універсальний. Він підходить тільки тоді, коли обсяг роботи невеликий, точність зрізу потребіна невисока, а в руках у майстра – достатньо фізичної сили.

В інших же випадках рекомендуємо використовувати пристрій зі стрічковою пилкою по металу. Цей спосіб не вимагає значних зусиль, відносно не шумний і – що дуже важливо – забезпечує високу точність та рівність розрізу.

Сьогоднішні можливості ринку електроінструментів дають змогу вибрати саме ту машинку для різання металу, яка буде найбільш зручною і комфортною для вас.

Врахуйте, що існують і стаціонарні, і ручні машинки для різання металу стрічковою пилою. Перші вимагають більше місця і менш портативні. Другі призначені скоріше для разових робіт: взяв, зробив – поклав назад на полицю.

До речі, аби купити якісну, а головне – безпечну стрічкову пилу по металу: скористайтеся цим посиланням: https://promua-group.com/ua/lentochnaya-pila/lentochnaya-pila-po-metallu

Як вибрати стрічкову пилу по металу

Давно минули часи, коли, вибираючи товар, ми йшли у магазин, довго балакали з продавцями різного рівня комунікабельності і компетентності, крутили в руках те, що хотіли купити, а то й вели з собою товариша чи колегу, який би допоміг зробити вибір.

Сучасні покупки в інтернет-магазинах – прості та швидкі. Якщо, звісно, знаєш, що шукаєш і впевнений в надійності магазину. (Ми, до речі, рекомендуємо купувати усе на https://promua-group.com/ua)

Отож, що варто знати, аби купити саме ту стрічкову пилку для різання металу, яка підійде для ваших потреб? Дайте відповідь на такі питання:

  • Який метал ви збираєтеся різати? Деякі пили призначені для окремих видів металу – наприклад тільки для алюмінію чи тільки для нержавіючої сталі. Є звісно, і більш універсальні – їх купуйте, якщо не знаєте, з якого саме металу зроблена ваша труба.
  • Чи відповідає клас стрічкової пилки розмірам і потужності вашої машинки? Це питання, звісно, актуальне лише тоді, коли ви купуєте пилку окремо від самого пристрою для різання. Чи вперше використовуєте чужий “лобзик”.
  • Наскільки точним потрібен вам зріз? Тонші та специфічніші пили роблять зріз ідеальним для припасовування і забезпечують менші втрати матеріалу. Та водночас і коштують дорожче.

Ну і насамкінець – очевидні, але не менш важливі поради: читайте відгуки, вивчайте репутацію виробника і перевіряйте умови повернення товару.

Не забувайте про безпеку!
На відміну від роботи з деревом – робота з різанням металу завжди пов’язана з підвищеною небезпекою, навіть якщо ви робите це нечасто та обережно. Адже будь-який метал від тертя нагрівається і деформується.

Тож перш ніж почати – переконайтеся, що ви прочитали інструкцію з використання і зробили все згідно з її нормами.

Дайте відповідь на питання: чи достатньо захищені мої руки та обличчя? Чи міцно я закріпив пилу у конструкціях “лобзика”? Чи знаю я, як зберігати постійний тиск стрічкової пилки під час різання, щоб уникнути перегріву? Чи маю я під рукою мастило, чи іншу рідину для охолодження металу? І т. д.
* * *
Бачимо німе питання у твоїх очах, читачу: а чому ж ви, шановні автори цього тексту, ні словом не згадали такий популярний інструмент для різання металу як “болгарка”? Пояснюємо: інструмент цей справді поширений, втім вимагає максимальної концентрації уваги, фізичної сили та заходів безпеки. За статистикою він – набагато більш травматичний, і за цим показником не йде в ніяке порівняння ні зі стрічковими пилами, ні тим більше з механічними. А тому вимагає окремої, детальної та фахової публікації. Яку ми невдовзі вам і презентуємо.