Пластикові пляшки, папір та скляна тара. Ці відходи роками не потрапляють до сміттєвого баку родини Курбанових. Натомість, приносять додатковий дохід. Лучанин Вадим, 90% сміття розсортовує та здає у відповідні приймальні пункти. Склад зробив на балконі поверху, де проживає. Небайдужі сусіди теж долучаються. Найбільше радіє органічним відходам, та називає їх клондайком, адже щорічно має 500 кг, аби удобрити землю та вирощувати домашні продукти.
Зі слів Вадима, це не займає багато часу та приносить користь не лише довкіллю, а й гаманцю. Заробіток – невеликий, біля дев’ятисот гривень за одну здачу.
Проблема сміття у Луцьку не нова. Сортувальна лінія на околицях міста не може впоратись із тією кількістю відходів, які туди відправляють, каже директор “Луцькспецкомунтрансу”. Зважаючи на всеукраїнську проблему сміттєзвалищ Кабмін ухвалив національну стратегію поводження з відходами.
В управлінні кажуть, що проект-розпорядження щодо створення робочої групи вже розробили. У відомстві передбачають зменшити регіональні полігони та залишити діючими тільки ті, які відповідають екологічним і санітарним нормам.