Волинському вчителю Юрію Лелюкову, який у 1983 році врятував від смерті 26 дітей, хочуть присвоїти звання Героя України. Цю ініціативу запропонував фонд “Рідна Волинь”, керівники якого тиждень тому провели у Луцьку вечір пам’яті на честь педагога.
Трагедія відбулась у одній із шкіл Іваничівського району на уроці військової підготовки. Вчитель показував принцип дії бойової гранати. Але коли відірвав чеку, зрозумів – у нього в руках не муляж. На роздуми було чотири секунди. Варіант викинути гранату у вікно не підходив, бо під вікнами класу збирались учні групи продовженого дня. Тож Лелюков забіг у куток, і накрив собою вибухівку собою. Учні отримали лише легкі травми. Учитель загинув на місці.

Усі присутні на вечора пам’яті одноголосно проголосували за те, аби волинянину присвоїли звання Героя України. Збір підписів розпочали 6 грудня, і триватиме він до кінця місяця. Планують, що звернення підпишуть не менше двох тисяч волинян. Знайти бланк для підписів можна на сайті фонду, а коли він буде заповнений –

занести ініціаторам ідеї.
Організатори акції кажуть, що у 2016 році вони подали звернення до Президента з проханням присвоїти звання Героя України учаснику АТО Андрію Снітку, який загинув під час бойових дій. І тоді з їх ініціативи волинянин отримав нагороду посмертно. Тож сподіваються, що і цю пропозицію у Адміністрації Президента підтримають.