Про залежність, смерть, і те, як змінюється життя і зовнішність наркоманів, тепер розповідатимуть дітям ще зі шкільної парти. Учням та студентам повідають, як змінюється тіло людини, залежної від наркотичних засобів.

Аби вберегти життя та майбутнє дітей, у Луцькій громаді впродовж трьох років посилено відвертатимуть школярів та студентів від наркоманії. Чиновники розробили програму, в рамках якої ліквідуватимуть рекламу каналів у соцмережах, створять чат-бот і ходитимуть по всіх навчальних закладах. Мета – єдина: аби в Луцькій громаді не було наркоманії. У програмі також – створення реабілітаційного центру для дітей та підлітків, де їх лікуватимуть від залежності.

Луцький міський голова Ігор Поліщук наполягає на тому, аби в закладах освіти проводили так звану “шокову терапію”: показували фільми про те, що робиться із людиною, яка має наркотичну залежність. Така, на його думку, дієва стратегія боротьби із поширенням наркотиків, раніше давала результат.

Це серйозна робота і я дуже сподіваюся, що вона буде виконана на високому рівні, що вона буде масштабною, що ми зможемо охопити максимальну кількість дітей, зможемо донести цю інформацію,щоб вона назавжди закарбувалася в пам’яті, думках цих дітей”, – каже Ігор Поліщук. 

Обранці громади кажуть: програма, підготовлена міськрадою, є найбільш повною серед програм такого плану, розроблених в інших містах країни. Адже там працюють із наслідками, які втрапили в “наркотичну пастку”, у Луцьку ж акцентуватимуть на протидії.

Для реалізації програми, каже мер Луцька, планують залучити не лише волонтерів, які допомагатимуть у вільний час, а взяти людей на роботу, аби вони системно виконували план та отримували зарплату за зроблене.