Цьогорічна нестабільна зима багата на сюрпризи. То снігопади, то морози, то відлига. Такі перепади погоди особливо позначаються на метеочутливих людях.

Чому люди по-різному реагують на погоду, які симптоми метеочутливості та як з нею боротись – дізнавалися журналісти 12 каналу. 

Тахікардія – це лише одна з проблем, на які можуть скаржитись метеочутливі люди при різкій зміні погоди. Головний біль, втома, зниження працездатності і концентрації уваги, озноб, перепади тиску. Та якщо ви прийдете з такими симптомами до лікаря, то діагноз “метеочутливість” вам не поставлять. Адже такої хвороби просто не існує.

Ці симптоми є відображенням якихось інших хронічних хвороб. Просто чутливості організму, барорецепторів організму до зміни погодних умов”, – каже сімейна лікарка Вікторія Мельничук. 

Щодо статистики, то тут думки експертів різняться. За різними даними, метеочутливістю страждають від 20 до 40 відсотків мешканців планети.

Більша частина метеопатів, як їх правильно називати, це гіпертоніки і люди у віці. З хронічними серцево-судинними хворобами, порушеннями функцій шлунково-кишкового тракту, сповільненим засвоєнням вітамінів та мікроелементів організмом.  (

“Якщо людина молода, в неї сильний здоровий імунітет, немає хронічних захворювань, то їй легше пристосуватися до змін погоди, зазвичай такі люди не помічають цього”, – відзначає Вікторія Мельничук.

Та молоді люди теж можуть потерпати від вибриків погоди. Це може проявлятись нездужанням і погіршенням якості сну. Одні страждають від безсоння, а інші – навпаки – можуть засинати на ходу. Крім того, метеочутливість впливає і на настрій: робить людей запальними, дратівливими чи тривожними.

Та навіть якщо ваш організм кращий синоптик і всі зміни погоди ви відчуваєте на собі, з наслідками цього можна боротись. Метеочутливим людям радять більше відпочивати, менше дивитись телевізор, плавати в басейні, дихати свіжим повітрям, відмовитися від важкої їжі, особливо – у другій половині дня, а також пити більше води.