Майже 25 тисяч туристів щороку відвідують “Лесині” будиночки в Колодяжному. Пам’ятка історії національного значення датується 19-м століттям. Щоправда, нині для відвідувачів музей – закритий. Ще у червні почали реставрувати “сірий” будиночок, взялися за “білий”, аби напівзруйновану архітектуру привести до ладу і зберегти для наступних поколінь.

На якому етапі роботи зараз і коли врешті відвідати Лесині будиночки зможуть туристи – дивіться у сюжеті 12 каналу.

У цій садибі видатна українська поетеса Леся Українка провела дитячі та юнацькі роки. “Лесині” будиночки збереглися крізь століття. Нині – це одна із найвизначніших місцин на Волині та пам’ятка історії національного значення. Щоправда, туристів сюди не пускають. Аби за кілька років, було на що подивитися – музей розпочали реконструювати.

“Сірий” будиночок розпочали реставрувати ще у червні. Трохи згодом, у серпні, взялися за “білий”. Це перша реконструкція з часу відкриття музею. Ремонту потребує і сама конструкція будівель – напівзруйновані дерев’яні балки планують замінити вже найближчим часом.

Загалом кошторис робіт складає 10 мільйонів гривень. Опісля завершення реставрації для відвідувачів облаштують ще й нові туристичні об’єкти.