20-ти річна лучанка Марія необдумано потрапила до тенет шахраїв. Вона хотіла продати свій гаджет через одну з інтернет платформ.

У результаті покупці обдурили дівчину на 400 долларів. Тобто Марія просто подарувала свій планшет незнайомцям.

Для того, аби планшет мав гарний товарний вигляд, – Марія і новий зарядний пристрій придбала. Тоді спакувала в коробку гаджет і поїхала до водія маршрутки відправляти замовлення. Вже на місті чекала грошей, які повинен був переслати замовник на картку.

Через айбокс на телефон прийшла есемес, що гроші ніби-то надіслали. Але, як потім з’ясувалося, на картці їх не було.

Поки дівчина чекала грошей на картці, – водій та покупець відключили свої мобільні телефони. Наступного дня, шахрай почав ще й погрожувати Марії, якщо вона не припинить йому телефонувати.

Нині таких прикладів  безліч, каже речниця патрульної поліції в області Ольга Бузулук.

Шахраї – хороші психологи і вони, як ніхто можуть прорахувати наступний крок потенційної жертви, кажуть фахівці. Для цього використовують психологічні прийоми, коли людина заради близьких готова зробити все.

Головне для шахрая – увійти в довіру, знайти слабке місце та отримати вигоду. У поліції закликають бути обачливими, не довіряти різним дзвінкам чи есемес, де хтось терміново вимагає гроші і одразу звертатись до правоохоронних органів.