Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко назвав єдиний спосіб легально проїхати в потязі або міжміському автобусі в Україні з 21 жовтня невакцинованій особі. Саме з цього дня буде суттєво посилено норми пасажирських перевезень через складну ситуацію з коронавірусом.

У Ляшка запитали, чи можна буде потрапити в міжміський транспорт, якщо є необхідність відвідати поховання родича або поїхати на лікування. У відповідь він заявив, що якщо поїздка є вкрай необхідною, а пасажир досі не зробив щеплення, він має надати негативний тест, – пише Уніан.

“Інший варіант – зробити негативний ПЛР-тест, який буде діяти упродовж 72 годин”, – зазначив Ляшко.

Він додав, що складність “ковідної” ситуації в Україні полягає не в рівні інфікування, а в збільшенні кількості госпіталізованих, більшість серед яких – невакциновані особи.

Читайте також
Приїхали. Українцям без щеплення, сертифікату вакцинації або негативного тесту краще сидіти вдома
Приїхали. Українцям без щеплення, сертифікату вакцинації або негативного тесту краще сидіти вдома

“Самі по собі цифри інфікування не свідчать ні про що, сьогодні ми говоримо про госпіталізацію. Госпіталізації, які ростуть – це тривожний сигнал. Сьогодні як мінімум 95% госпіталізованих – невакциновані. Коли ми будемо нехтувати вакцинацією, то госпіталізації будуть зростати, а це привід оголошувати “червоний” рівень епіднебезпеки”, – каже Ляшко.