У новому випуску програми “Як це працює” Богдан Коваль розповідає, як вибрати якісне борошно.

Усі ми знаємо, що існує вищий, перший та другий сорт пшеничного борошна, що зазвичай вказують і на упаковці. Вищий сорт можна відрізнити за білосніжним відтінком. Таке борошно підходить для приготування солодкої випічки. Тільки ось ніяких корисних речовин для організму людини в ньому немає. Це лише джерело вуглеводів.

З борошна першого гатунку за рахунок вмісту крохмалю і клейковини виходить чудове тісто для несолодкої випічки, пельменів, домашньої локшини. Цей сорт отримують з крохмалистого шару зерна, в якому є фосфор і кальцій. Через що така випічка й швидко черствіє.

Пшеничне борошно другого сорту вважається найкориснішим. Воно зберігає усі елементи і вітаміни цілісного зерна. На колір це борошно відрізняється від інших сортів темнішим чи жовтуватим відтінком, адже воно у великій кількості містить висівки. З борошна другого сорту вийдуть дуже смачні й корисні млинці, вареники і хліб.

Перевірити ж якість можна, розтерши борошно в руках. Якісний продукт скрипітиме і ніколи не перетворитися на липку грудку. Можна й спробувати та смак. Відчувши м’який солодкий присмак, можете бути впевнені, що вибрали якісний продукт. Гіркота і смак плісняви у роті видають зіпсоване, залежане борошно, а хрускіт на зубах означає наявність додаткових домішок.

Та таким чином перевірити якість пшеничного борошна можна тільки вдома, а в магазині залишається звертати увагу на упаковку.

Намагайтеся купувати борошно тільки в паперових пакетах, адже воно повинно “дихати”. Також не варто брати відразу велику кількість, бо старе борошно може зіпсувати смак готового виробу. Щоб борошно не набиралося вологи, його треба зберігати в темному сухому місці з температурою не вище +25 градусів. Для кращого результату його можна пересипати в скляну тару або ж щільно закрити пакет, в якому воно було куплене. Також варто пам’ятати, що борошно відмінно вбирає запахи, тож зберігати його краще окремо від решти продуктів.

Та на полицях магазинів є не лише найпоширеніше пшеничне борошно.

Наприклад, житнє борошно корисніше за пшеничне, адже має нижчий глікемічний індекс. Окрім цього, пшениця сприяє вищій реакції інсуліну в організмі у порівнянні з житом. Тому вживання пшеничного борошна сприятиме більшому накопиченню жиру.

Кукурудзяне борошно – результат подрібнення кукурудзяних зерен. Саме тому цей вид борошна виділяється жовтим кольором, має дещо солодкий смак. Його можна використовувати на додаток до пшеничного або замість нього в хлібі, млинцях, вафлях та випічці. Однак кукурудзяне борошно не містить глютену, тому вироби з нього будуть більш щільними та розсипчастими.

Вівсяне борошно виготовлене з меленого вівса. Через відсутність глютену, вироби нього не матимуть такої ж структури, вологості та об’єму, як з пшеничного. Наприклад, печиво з вівсяного борошна буде кришитися, а хліб вийде пласким.