Україна повинна за всяку ціну й водночас мирним і дипломатичним шляхом повернути тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей та анексований Крим.

Про це під час політичного ток-шоу «Право на владу» на телеканалі «1+1» 17 лютого заявив народний депутат України, лідер партії «ЗА Майбутнє» Ігор Палиця, – пише ІА Волинські новини.

Попри те, що більшість населення тимчасово окупованого Донбасу налаштована проросійськи, принциповим для України має бути повернення цих територій, вважає політик. Варіант відмови від цієї частини України для Ігоря Палиці неприйнятний.

«Особисто я хочу, щоб це були наші території. Тому що Україна – єдина, неподільна, унітарна країна. То давайте думати, як їх повертати. Минуло вісім років», – зазначив парламентар.

«Там живуть українці. Так, 600 чи 800 тисяч отримали російські паспорти. Так, у них промиті мізки. І якби сьогодні нам сказали, що ось ваша територія, забирайте, ми мали б серйозну моральну проблему з цими людьми. Але я не готовий казати, що давайте відкинемо цих людей і віддамо ці території. Я за те, щоб ми повернули їх в Україну мирним дипломатичним шляхом», – наголосив Ігор Палиця.

Більше того, політик навіть заявив, що готовий працювати у парламенті з представниками окупованих територій після того, як вони повернуться до України.

«Якщо вони не вбивали українців – так… Хай приходять, а ми їх перевиховаємо. По-іншому не буде, – зауважив нардеп. – В інакшому випадку ми повинні ухвалювати рішення відмовлятися від цих територій, казати: нам вони не потрібні. Але ми розуміємо, що народ не виїде, хоч це українці, які взяли російські паспорти. Нам території без людей ніхто не віддасть. Тоді ми маємо сказати: ми боїмося брати ці території, давайте припиняти грати в цю гру, припиняємо, щоб там гинули люди. І скажемо: Путін, забирай ці території, ми будемо чекати, поки щось зміниться, може, ви передумаєте і віддасте».

Водночас, Ігор Палиця наголосив, що готовий бачити у парламенті лише тих, хто не брав участі у розстрілах, не вбивав і не катував людей.

«Так, я готовий, тому що переконаний: ми з ними справимося. І через рік-два ця територія буде адаптована до України, а головне – не будуть помирати українці, – відзначив він. – Ми своє маємо забрати, нам свою землю треба повернути».

«Ми вісім років дали покористуватися нашою землею. Вони її виснажують, вони на ній заробляють, вони там роблять військову базу. І якщо у нас є найменша можливість її забрати, ми маємо її забрати, а далі розбиратися, хто в чому винен, і наказувати», – акцентував Ігор Палиця.

Читати ще: «Не думаю, що у Росії буде якась причина нападати на Україну», – Ігор Палиця

Попри те, що Ігор Палиця вважає Мінські угоди зрадою державних інтересів, якщо нині немає інакшого сценарію, тоді треба працювати над цим. Як діяти правильно й винятково в інтересах України – це предмет глибокої і важкої дискусії.

«Я в принципі не готовий йти на будь-які поступки, але якщо ми можемо забрати свою землю, то тимчасово можна дозволити своєму пріоритету відступити на задній план, аби забрати наше без жертв, без смертей українців. Тоді я готовий на це, – міркує політик. – Треба буде сидіти в парламенті з кимось з них? Я готовий це робити. І повірте мені: голосувати проти України їм ніхто в парламенті не дасть».

На зауваження ведучої Наталії Мосейчук стосовно того, що голосувати «за» проросійські сили все одно не будуть, Ігор Палиця відповів:

«А ми будемо голосувати «за», і нас кількісно достатньо. А їх ми перевчимо і перевиховаємо економічним мирним шляхом. По-іншому не буде».