У першу чергу при значній кількості хворих на коронавірус на Волині використовуватимуть другий корпус обласної клінічної лікарні, що розташований у Боголюбах.

Загалом у лікарні  розгорнуть 150 ліжок для хворих на коронавірус. Якщо ситуація буде критичною і місць бракуватиме, максимально можуть вмістити ще до 70, – пише ВолиньPost.

Медичний директор з лікувальної роботи Волинської обласної клінічної лікарні Микола Юрко розповів, що більшою мірою закупили нові ліжка, оскільки старі погано піддавали дезінфекції. Частину уже привезли та встановили, решту мають привезти сьогодні, 25 березня.

Під потреби хворих з коронавірусною інфекцією наразі облаштовують усі 6 поверхів корпусу лікарні. На усіх, крім першого, розміщуватимуть пацієнтів. На першому ж буде так звана «чиста зона». Її використовуватимуть для потреб лікарів, де вони зможуть відпочити, поїсти, переодягнутися тощо.

Головний акцент у Боголюбах роблять на 5-ий і 6-ий поверхи. Зокрема, на 6 поверсі сформували відділення інфекційної реанімації та операційний блок.

Саме на 6 поверсі будуть розміщені усі 25 апаратів штучної вентиляції легенів. Їх потребуватимуть пацієнти у найважчих станах. Наразі більшість цих апаратів – вже у лікарні, решту у терміновому порядку довозять та встановлюють. На п’ятому і нижчих поверхах будуть кисневі концентратори

Завтра, 26 березня, у лікарню мають привезти 16-зрізовий надсучасний комп’ютерний томограф для діагностики ураження легень.

Лікарі, за словами Миколи Юрка, приходитимуть у лікарню на добу, час роботи з пацієнтами становитиме 12 годин. Потім три доби бригада лікарів, яка відпрацювала добу, перебуватиме вдома. Натомість її змінять інші лікарі, які теж перебуватимуть добу у медзакладі, а тоді три доби – вдома.

На поверсі з пацієнтами, за словами медичного директора, має працювати щонайменше 12 медиків.

У операційний блок провели подачу кисню з кисневої станції. Система подачі кисню, каже Микола Юрко, працювала і раніше, але її суттєво розширили та оновили.

Зазначають, що  отримали 15 тисяч масок, респіратори, засоби гігієни, чималу кількість дезрочинів як для поверхонь, так і для шкіри.

Медики, що працюють з хворими на коронавірус, мають бути одягнені у спецодяг. Це, зокрема, комбінезон, високі бахіли, рукавички, нарукавники, окуляри, захисний екран. Цей спецодяг треба змінювати кожні 4 години.

Зауважимо, що пацієнтів у лікарні в Боголюбах наразі немає, оскільки лікарню тимчасово повністю перепрофілювали під заклад допомоги хворим з коронавірусом. Тож ургентних хворих перевели у відділення, що на проспекті Президента Грушевського у Луцьку, частину пацієнтів виписали.