Волинські нотаріуси провели роз’яснювальну роботу для управління Волинської обласної клінічної лікарні та Луцького віськового госпіталю щодо порядку посвідчення заповітів посадовими особами закладів охорони здоров’я. 

У випадку карантину чи обсервації хворих посвідчити заповіт може головний лікар. Це передбачено законом, утім не всі медики і пацієнти знають про це. Саме тому волинські нотаріуси взялися проводити роз’яснювальну роботу у медзакладах.

“Ми підготували відповідну інформацію в паперовому вигляді, в якій виколадений весь алгоритм дій для вчинення такого правочину. Тут – і зразки заповітів, і норми посвідчувальних написів, і перелік законів та підзаконних нормативних актів, які регулюють укладення даного правочину”, – пояснила у коментарі 12 каналу приватний нотаріус Луцького міського нотаріального округу Наталія Ариванюк.

За її словами, особи, які перебувають на лікуванні в медкзакладі, мають право укласти заповіт. Його можуть посвідчити головні лікарі, їх заступники з медичної частини, чергові лікарі.

“Ми отримали рекомендації від Міністерства юстиції щодо самоізоляції, бо ми працюємо з людьми і теж знаходимося в зоні ризику. Але усі нотаріуси Волині працюють дистанційно: ми консультуємо клієнтів по телефону або в онлайн-режимі. Так само і з медкладами: ми готові взяти на себе усю паперову роботу зі складання заповітів, аби медики не тратили на це свій час. Їм у цей період треба займатися порятунком наших громадян”, – наголосила голова відділення нотаріальної палати України у Волинській області Наталія Курта. 

Джерело: Нотаріальна палата України

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Уряд ввів нові обмеження на час карантину: перелік