Передусім чергові дитсадки у Луцьку дозволять відвідувати тим дітям, у яких працюють обоє батьків. Крім того, дитині повинно бути не менше як 3 роки.

Про роботу чергових дошкільних закладів влітку у програмі «Актуально» на 12 каналі розповів директор департаменту освіти Луцькради Віталій Бондар.

За його словами, перш ніж приймати рішення щодо відкриття дитсадків відповідну роботу провела спеціалізована комісія, до якої увійшли представники ДСНС, Держпродспоживслужби, департаменту освіти та керівників закладів освіти. Комісія визначила конкретну кількість закладів, а саме 6, які розміщені в різних мікрорайонах і можуть запрацювати.

«Є рекомендація МОН, що у групах має бути не більше як 12 дітей, і на 2-3-х дітей – один вихователь. Віковий ценз дітей – мінімально 3 роки. І має бути найпростіше укриття, щоб зберегти життя і здоров’я в разі загрози», – повідомив посадовець.

Він уточнив, що у випадку повітряної тривоги вихователі мають за 3 хвилини зібрати дітей, адже це літній період, відповідно діти не сильно одягнені.

Віталій Бондар наголосив, що ніяких кризових рюкзаків із собою брати дітям не доведеться.

«Санітарними нормами заборонено приносити будь-які речі. Крім того, у підвальних приміщеннях обов’язково буде вода, необхідні медикаменти. Вони обладнані ліжками, килимками – як звичайна група у дитсадку», – зауважив головний освітянин громади.

Віталій Бондар додав, що керівники ЗДО будуть набирати в першу чергу тих дітей, у яких обоє батьків працюють, тому потрібне будь-яке підтвердження про зайнятість обох батьків.