Коронавірус не зник, нагадують медики, хоч динаміка захворюваності справді впала. А разом із нею – і рівень вакцинації серед волинян. Інфекціоністи наголошують: щеплюватися від ковіду потрібно, бо ж згодом українці можуть відчути новий спалах.

Коли і хто вакцинується нині – дивіться у сюжеті.

У пункті вакцинації в першій поліклініці Луцька порожньо. Тут від коронавірусу сьогодні щепилися 12 людей. І це, кажуть медики, вже непогано. Бо ж зазвичай охочих зробити щеплення менше.

«В день приходить 6-8 людей, ну до 10 людей, які приходять на бустерну дозу», – розповіла медична директорка КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади» Людмила Пількевич.

Зробити щеплення першою чи другою дозою зараз приходять ще рідше. Мовляв, це здебільшого ті, кому ковідний сертифікат може знадобитися за кордоном. Серед місцевих, кажуть, усі, хто хотів вакцинуватися, зробити це вже встиг. Така ситуація по всій області: із початком війни кількість людей, які щеплюються, впала в рази.

«У нас щотижнево вакцинуються від 500 до 1500 осіб. Якщо взяти до уваги, що наприкінці року в нас вакцинувалося до 5, 7 і 10 навіть тисяч щоденно», – каже завідувачка відділу епіднагляду спостереження та профілактики за інфекційними хворобами Валентина Хомутінкіна.

Чому так знизився рівень вакцинації населення, медики розуміють. Але кажуть, це не означає, що війна витіснила коронавірус. Хоча, динаміка захворюваності на ковід справді впала. Насамперед через те, що волиняни, навіть якщо відчувають симптоми хвороби, робити тести не йдуть. Водночас інфекціоністи переконують: завдяки вакцинації у населення вже є імунітет до хвороби.

«На сьогодні в нас 43 відсотки дорослого населення вакцинувалися. Щодо бустерної дози, на жаль, цифри досить низькі – лише 6 відсотків від тих, хто отримав друге щеплення», – повідомила Валентина Хомутінкіна.

Попри значне зниження попиту на щеплення проти ковіду, усі центри та пункти вакцинації на Волині працюють без змін. Медики просять не нехтувати власним здоров’ям та імунізуватися. Зокрема запрошують і переселенців. Для цього, кажуть, потрібно лише прийти. Усі дані підтягнуться автоматично в мережі. Щодо вакцин, то нині на вибір пропонують два препарати.

«Є «Коронавак» і є «Пфайзер». Люди в основному на бустерну дозу йдуть на «Пфайзер». Був період, коли «Коронавак» став дуже популярним, і практично всі хотіли на «Коронавак», – зазначає Людмила Пількевич.

І вкотре наголошують: із початком війни коронавірус не зник. Тепер його відносять до гострих респіраторних інфекцій, тож ймовірно черговий його спалах варто очікувати із осіннім похолоданням