Що швидше звернутися по медичну допомогу при передінфарктному стані, то більше шансів урятувати пацієнта. Тому кожному важливо знати, які симптоми повинні насторожувати.

Про це у програмі «Телемедицина» на 12 каналі розповів інвазивний кардіолог Волинської обласної лікарні Станіслав Курганович.

«Пацієнти мусять розуміти, що будь-який дискомфорт за грудиною при емоційному, фізичному навантаженні, задуха, раптове падіння тиску, раптовий підйом тиску, потовиділення слід розцінювати як гострий коронарний синдром», – наголосив лікар.

За його словами, у такому випадку треба в першу чергу прийняти 325 мг аспірину і зателефонувати 103. У жодному разі не надіятися, що симптоми самі минуть!

«Передінфарктний стан може тривати і цілий день, але є золотий час – перші дві години, коли зберігається життєдіяльність міокарда. Тобто що більше минає часу від початку больового синдрому, то гірше для пацієнта», – зауважує Станіслав Курганович.

Зараз інфаркт міокарда помолодів, каже лікар, дуже часто трапляються пацієнти віком 25-30 років. На його думку, факторами ризику є цукровий діабет, гіпертонічна хвороба.

«Відбуваються порушення обміну в організмі, радіаційні впливи, психологічне навантаження. Важливу роль відіграє і генетика. Пацієнти, у яких мама, тато, бабуся переносили серцеві болячки, мусять звертати на це увагу», – зауважив гість програми.