Православна церква України відмовиться від загальних посвят під час Великодня в храмах і на прихрамових територіях.

Про це йдеться в рішенні Священного Синоду, оприлюдненому на сайті ПЦУ.

Так, звичайні спільні посвячення верби та великодніх страв для мирян у храмах та на прихрамовій території не проводитимуть, щоби не допускати скупчення людей.

На підставі роз’яснень Національної поліції, з дотриманням вимог, у позабогослужбовий час не відмовлятимуть мирянам, які індивідуально прийдуть до храму з релігійними потребами, у їхньому задоволенні.

Окрім цього, у малих населених пунктах інформуватимуть мирян щодо проведення освячення великодніх страв біля місць проживання – на вулиці поруч з будинком чи на подвір’ї, з дотриманням “соціальної дистанції”.

Оскільки така форма є традиційною за виняткових обставин (наприклад, коли завчасно освячуються великодні страви для передачі їх військовим, що перебувають на фронті) – вирішено організувати, за домовленістю з відповідними закладами, завчасне освячення великодніх страв у місцях їхнього виробництва та продажу, з проханням, щоби під час придбання віряни були письмово інформовані, що їхні страви вже освячені православним священнослужителем.

“У разі, якщо миряни не мали можливості в жоден із перелічених способів отримати благословення верби, великодніх страв – дозволити в день свята в час після прочитання відповідних молитов про благословення у храмах окропити їх святою водою”, – йдеться у рішенні.

Окрім цього, відвідання священнослужителями і мирянами кладовищ у поминальні дні після Великодня та звершення на них заупокійних молитов перенесли на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня).

“У час до Великодня через оголошення, проповіді та у засобах масової інформації звертатися до членів родин людей старшого віку або тих, хто піклується про них, подбати про те, щоби у день свята вони мали вдома освячені великодні страви і через дотримання норм карантину не залишилися без традиційної святкової трапези“, – йдеться в повідомленні.