Сім пунктів обігріву відкрили в Луцькій громаді на початку зими. 

Журналісти 12 каналу побували в одному з них.

Знайти його легко – у приміщенні терцентру соціального обслуговування, що на Данила Галицького. Хоч приміщення терцентру – у декілька поверхів, окремої кімнати з ліжками тут немає. Людям, яким ніде заночувати, – видадуть ковдру і запропонують прилягти на лавці. Однак таку пропозицію отримує не кожен, хто постукає в двері пункту обігріву. Є одна умова – бути тверезим.

Перш, ніж зайняти лавкомісце, вам запропонують сходити в душ та, за потреби, перевдягнутися. Тут є величезна гардеробна з секонд-хенду. Офіційно зветься “кімнатою дарованих речей”. Щоправда, дарувати будь-хто речі не може, адже усе мусить бути продезинфіковане та офіційно оформлене. І якщо одягу, кажуть в терцентрі, вистачає, то із чоловічим взуттям, особливо зимовим, – халепа.

Помились, перевдягнулись, можна і поїсти.

Тут, у центрі, відвідувачам запропонують гарячий чай і їжу.

За три тижні функціонування пункту обігріву на Данила Галицького сюди звернувся лише один чоловік. Його у терцетрі наші журналісти не застали, бо вдень, кажуть працівники, живе у підвалі багатоповерхівки, а сюди приходить лише на ночівлю.

Варто зазначити, що у пункт обігріву можуть звернутися не лише безхатьки та люди, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Людина, яка, припустимо, чекає тролейбус чи якийсь інший вид транспорту. Можливо, в село їде – вона може зайти і зігрітися, бо ж холодно на вулиці”, – пояснює заступниця директора Територіального центру соцобслуговування Лариса Колядко.