У Луцьку відремонтували приймальне відділення КП “Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр” Волинської обласної ради, що на вулиці Львівській, 50.

На ремонтні роботи виділили з обласного бюджету 1 500 000 гривень. Про це повідомили на сторінці облради у фейсбуці.

Проінспектувати результати роботи ремонтників до закладу приїздили голова обласної ради Ірина Вахович, перший заступник голови Юрій Поліщук та депутати облради.

Зазначають, що у тих, хто бачив тубдиспансер, до ремонту, є з чим порівнювати. Тепер  тут комфортно перебувати і медперсоналу, і пацієнтам.

Робочі місця медиків обладнані комп’ютерами. Для пацієнтів є пристойні санітарні приміщення з душем. Медики пояснюють, що це потрібно, насамперед, для безпритульних хворих, а таких з ознаками туберкульозу потрапляє немало. Окремо обладнали приміщення для прийому дітей.

Комфортно й у спеціалізованих локаціях для засуджених: є душ, туалет, комфортне ліжко. Облаштовуючи ці кімнати, подбали й про поліцейських , які охоронятимуть засуджених. Йдеться і про безпеку, і про комфорт правоохоронців.

Вирішується ще одна глобальна проблема тубдиспансеру – ліфт.

Зі слів директора КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради Івана Нискогуза, він вже закуплений і буде встановлений до серпня цього року.

Кипить робота й на 4 поверсі, де буде відділення для паліативних хворих.

“На ремонт відділення також виділено 2 млн грн. Вже проведено освітлення, буде хороша система вентиляції та опалення. Роботи дещо сповільнює коронавірус, який вніс свої корективи. Але я був би надзвичайно вдячний громаді і депутатам, якби нам вдалося завершити ремонт 4 поверху. Для цього потрібно додати з обласного бюджету 5 млн 300 тис. грн”, – пояснив Іван Нискогуз.

Голова бюджетної комісії Михайло Імберовський вважає, що ті кошти, які виділені для закладу вже, використані ефективно. Крім того, він нагадує, що в попередні роки облрада виділила 600 тис. грн на заміну вікон тубдиспансеру, а ці видатки в майбутньому ще й окупляться на економії енергоносіїв.

“Тішуся тим, що наша каденція серйозно взялася за медичні комунальні підприємства. В тубдиспансері був жах, а сьогодні бачимо відремонтоване відділення європейського рівня”, – резюмував побачене Юрій Ройко.

Ще одне важливе завдання залишається для менеджменту тубдиспансеру – сам фасад. Цю проблему депутати сподіваються вирішити завдяки співфінансуванню з ДФРР.