У Рожищі не вщухають релігійні суперечки. Прихильники різних патріархатів досі не можуть поділити Свято-Михайлівську церкву. У неділю, 29 травня, молитися в храмі всі мали по черзі. Та не так сталося. Діалог, як і попереднього разу, закінчився перепалкою та штовханиною. Дійшло навіть до того, що батюшки УПЦ почали читати 108 псалом, який вважається молитвою-прокляттям проти ворогів.

У Рожищі – чергова спроба поділити Свято-Михайлівську церкву. Прихильники УПЦ МП та ПЦУ вирішували, хто буде молитися у храмі в неділю. Хоча попередньо, за словами вірян, була чітка домовленість: усі, хто прагне лишитися в Українській православній церкві Московського патріархату, молитимуться зі своїм священником вранці. Інші звершуватимуть богослужіння опісля.

«Вони нас почали не пускати в церкву. Жіночки, бабки, чоловіки не пустили нашого священника, щоб він прочитав молитву. І оце почалися такі протистояння», – розповідає мешканка Рожища Віра Шварцкоп.

Як перемовини почали – так і продовжували. Православні питання вирішували лайкою та штовханиною. Врешті, прихильники ПЦУ таки помолилися у храмі.

«Нас було набагато більше. Я їх спеціально перерахувала. Їх було 92 людини. Все-таки наші їх відтіснили, напевно, силою. Поліція просто так само їх трошки відвела в сторону, отець Миколай прочитав молитву за мир в Україні. Вони до неї не приєдналися», – каже Віра Шварцкоп.

Доки віряни молилися у храмі – біля подвір’я почали збиратися священники УПЦ МП.

«Потім до них приїхало підкріплення. Але наші прихильники поставали рядком і не пустили їх, тих батюшок. Один з них мені каже: проклинаю Вас по сьоме коліно. Взагалі, як батюшки можуть таке говорити», – обурюється Віра Шварцкоп.

На церковне подвір’я не зайшли, тож молитися почали під ворітьми. А зачитати вирішили особливий 108-й псалом із книги Псалтир. Він, до слова, вважається молитвою-прокляттям проти ворогів.

«Обмовляють мене за любов мою, а я – молюся за них. Вони віддають мені злом за добро, і ненавистю – за любов мою! Постав же над ними нечестивого, і по правиці його сатана нехай стане!» – звучало біля храму з уст священників УПЦ МП.

Над ким священники вимагали поставити «нечестивого» – невідомо, та врешті в перепалку втрутився міський голова і закликав людей припинити війну.

«А знайдіть 10 тисяч причин для того, щоб об’єднатися. Перша – українці, друга – війна в державі, третя – гинуть наші хлопці. Біда в сім’ях – четверта причина», – звернувся до парафіян голова громади Вячеслав Поліщук.

А варіант перемир’я запропонував такий: «Людей не мордуємо, закриваємо храм до четверга. Маємо врегулювати питання, щоб не було так, як сьогодні. Правити йдуть за загиблими… А чого було не обєднатися? Стати помолитися разом, а не битися!».

До прохання дослухалися, і всі віряни таки вийшли з храму. Більше того, придбали новий замок і опечатали двері. Ключі віддали у рожищенський відділок поліції до вирішення ситуації. А вирішити її між собою мирно мають священники. Принаймні так пообіцяли.