Кількість інфікованих новим штамом коронавірусу зростає. Нині уражені майже 5000 людей. Кількість загиблих перевищує сотню.

Нині всесвітня організація охорони здоров’я встановила, що джерелом вірусу стали тварини. Вони переконані, що люди підчепили заразу через їжу. Випадки зараження пов’язують із ринком морепродуктів у китайській провінції Ухань.

В Україні спалахів не фіксували. Однак люди насторожені, хоча й не всі.

Проте, вірус на Україну таки впливає. Принаймні в цьому запевняють туроператори.

Менеджер з туризму Богдан Климчук переконаний, що вплине це і на інші напрямки. Зокрема, скоро можуть здешевшати подорожі в Таїланд, адже там полюбляють відпочивати китайці. А поки деякі українські туроператори евакуюють своїх клієнтів з піднебесної, а авіакомпанії скасовують рейси до Китаю.

Натомість туристи переконують, що не вся країна небезпечна. Наприклад, курортний острів – Хайнань їх не лякає. Юлія Євпак нещодавно повернулася звідти і каже, що ніякої істерики там немає.

Тим часом вірус продовжує ширитися світом. Спалахи фіксували у Таїланді, Південній Кореї, Японії, США, Канаді, Австралії. Коронавірус потрапив і в Європу, зокрема у Францію та Німеччину. Вакцини поки не винайшли. Втім – зараженню можна запобігти. Головне, переконують лікарі, дотримуватись основних правил. Зокрема, їсти лише оброблене м’ясо, уникати контактів з хворими, ретельно мити руки, а також не залишати без уваги перші симптоми вірусу.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Китайський коронавірус: небезпека всесвітнього масштабу чи масовий психоз? БЛОГ.