За останні два тижні коронавірус вклав на лікарняні ліжка більше тисячі волинян. Та й в цілому рівень захворюваності різко зріс. Тож медики інтенсивно починають готуватися до можливого локдауну.

Яка ситуація в області з ліжкомісцями та подачею кисню та чи є серед госпіталізованих – вакциновані – розповість Ангеліна Гущина.

Щодо готовності до нової хвилі, то в області є дев’ять медзакладів, які лікують ковідних пацієнтів. Там наявні 68 апаратів для штучної вентиляції легень, що складає 99% від потреби. Інші ліжка забезпечені кисневими концентраторами. В інфекційній лікарні також обладнали 80 дитячих місць з повною подачою кисню. Щодо розходів речовини, то наразі, кажуть медики, для потреб вистачає.

Чи не найбільшою проблемою на Волині називають низький рівень вакцинації населення. Серед інших регіонів наша область добряче “пасе задніх” та займає друге місце з кінця. До того ж наразі серед госпіталізованих на Волині немає жодного вакцинованого.

За словами в.о. директора КП “Волинська обласна клінічна лікарня” Олександра Дударя, є випадки захворювання на коронавірус серед вакцинованих, втім пацієнти переносять хворобу легко й не потрапляють до лікарень. Тож волинян закликають щеплюватися,  адже нині це єдиний спосіб убезпечитися від хвороби.