Андрій Міндзя із села Грибовиця Іваничівського району заробляє на ягодах.

Секретами свого бізнесу чоловік поділився з фахівцями Іваничівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості, які завітали до його господарства.

Чоловік геть не вписується у портрет традиційного волинського фермера. Молодий, інтелігентний, руки не в землі й не в мозолях. Уже понад вісім років він займається вирощуванням полуниці, хоча й експериментує із малиною та ожиною. І з кожним сезоном розширює горизонти аграрного бізнесу.

Андрій Міндзя переймає досвід від польських аграріїв. Особисто відвідує фермерські господарства для впровадження нових, а головне – ефективних технологій.

Розповідати про вирощування полуниці може годинами. Наразі полуницю вирощують на відкритому ґрунті. Метод вирощування на соломі – це німецька технологія без застосування додаткових технологічних засобів: гребенів, плівки, зрошення. Ця метода надзвичайно здешевлює закладку плантації, але можна отримати 15-20 тонн продукції з гектара.

Солому використовують для контролю забур’яненості та від заморозків. Ця технологія передбачає 10 тонн соломи на гектар, а це дуже багато. Таким чином, солома оберігає плантацію від морозів та дозволяє контролювати початок росту навесні. Відповідно до цієї технології, ручна праця зводиться до мінімуму, що дозволяє збільшити ціну при зборі ягід для найманих працівників.

У квітні цього року до Андрія Міндзі фахівці служби працевлаштували шість робітників фермерського господарства.