Заощаджувати на електроенергії можна і треба. Для ОСББ та їх мешканців розробили програму “Енергодім”. Вона діє із вересня цього року. Тож тепер багатоквартирні будинки можуть отримати часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності. Нині триває подача заявок ОСББ на участь в програмі. Ініціатори зауважують, грант надаватимуть трьома траншами.

Останній транш – гроші за всі монтажні роботи. Втім, якщо на перших двох етапах розмір компенсації – 70 %, то на третьому все залежить від того, який пакет послуг оберуть споживачі: “Легкий”, де відшкодують 40 % вартості чи “Комплексний”, коли вам повернуть половину.

Клієнти самі обирають перелік необхідних заходів для будинку. Приємний бонус чекає перших триста учасників програми – для них буде додатковий грант у розмірі 20 %. До співпраці із Фондом енергоефективності долучилася і Луцька міська рада. Домовленості закріпили меморандумом.

Декілька Луцьких ОСББ вже подали заявки на участь в програмі. Один будинок у місті вже скористався її послугами. Адже мешканці були задіяні в пілотному проекті, який ще називають “першими ластівками” “Енергодому”.

Організатори проекту заохочують й інші ОСББ взяти участь в проекті. Адже це, за їх словами, можливість модернізувати свої будинки та економити на комунальних платежах.