У Книгарні «Є» відбудуться вечори документального кіно Docudays UA.

Перегляди фільмів, їх обговорення, тематичні дискусії та зустрічі з творчими командами відбуватимуться  в Книгарні «Є» із 25 листопада по 1 грудня у межах XVІ Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Початок – о 18.30.

Після кожного перегляду відбуватимуться обговорення й дискусії.

25.11 – стрічка «Bellingcat: правда в світі постправди», яка розповідає про відому пошукову мережу Bellingcat, активісти якої розслідують резонансні події. Однією з таких стала катастрофа малазійського боїнга MH17, збитого над Україною.

Участь в обговоренні фільму і теми відкритих даних візьмуть волинські журналісти із Центру журналістських розслідувань «Сила правди».

26.11 – фільм «Чистильники» розповість про існування тіньової індустрії, яка відповідає за модерування інтернет-контенту і яку донедавна керівництво Facebook, Googl та інших заперечувало. Ми побачимо людей з усього світу, чиї життя докорінно змінила онлайн-цензура. Зазвичай «чистильник» щодня проглядає й оцінює тисячі складних для сприйняття зображень, від світлин із місць бойових дій до порнографії. Таке не минає безслідно для психіки.

27.11 – «Навмисна смерть» відкриває очі на наслідки споживання ґаджетів: електронні відходи – це бомба сповільненої дії, яка краде у нас планету і здоров’я й одного разу призведе до незворотніх наслідків. Стрічка також порушує питання відповідальності корпорацій, які знають про небезпеку роботи з хімічними речовинами і водночас експлуатують рабську працю в Китаї.

28.11 – у фільмі «Неспокій» ідеться про підступну хворобу – «синдром хронічної втоми», – яку і сьогодні дехто вважає вигаданою. Гарвардська студентка Дженніфер Брі, котру раптом переста слухатися тіло, бере камеру і фіксує, що з нею відбувається. За допомогою інтернету вона контактує з такими ж людьми по всьому світу і своєю діяльністю привертає увагу суспільства до проблеми, яку воно не бачить. Це чутлива та виразна особистісна документальна стрічка, яка зачепить кожну і кожного.

29.11 – стрічка «Коли ягнята стають левами» ставить нас на межі вибору без вибору: з одного боку вона показує мисливців за слоновими бивнями, які змушені так заробляти на прожиття, а з іншого – катастрофічне зменшення популяції слонів у Африці, яке привернуло увагу всього світу.   

30.11 – фільм «Ти, бля, рота закрий!» – про громадського активіста Сергія Чагарова, котрий із 15 років бореться з корупцією у рідному селі Гатне під Києвом. Під час однієї з сесій сільради депутат, звинувачений Сергієм у корупції, нападає та публічно погрожує активісту. Йому радять не лізти у «справи дорослих», а однієї ночі підкидають на подвір’я вибухівку.

Після перегляду – тематична дискусія за участю творчої команди й героя фільму, а також місцевих громадських активістів.

01.12 – стрічка лауреата фестивалю «Еммі» Лі Гірша «Буллер», знята протягом 2009-2010 навчального року, пропонує безстрашний погляд на те, як булінг вплинув на життя п’ятьох дітей та їхніх сімей. У фільмі задокументовані реакції вчителів та адміністраторів на агресивну поведінку, які порушують кліше «діти просто поводяться, як діти», і відображений дедалі ширший рух серед батьків і молоді, спрямований на зміну ставлення до булінгу в школах, спільнотах та суспільстві загалом.

Нагадуємо, що відкриття фестивалю відбудеться 22 листопада о 18:00 у Палаці культури міста Луцька фільмом Ігоря Мінаєва «Какофонія Донбасу». Після перегляду – зустріч із продюсером Юрієм Леутою.

ВХІД ВІЛЬНИЙ!

Фестиваль аполітичний і некомерційний. 

Координатор фестивалю на Волині – ВОГО «Волинський прес-клуб».

Партнер майданчика – Книгарня “Є”. Луцьк

Про всі покази Фестивалю стежте за інформацією на офіційній сторінці у Facеbook, Instagram, а також на сайті Мандрівного Docudays UA.